Jakie rowery sprawdzą się przy weekendowych wycieczkach?

Jakie rowery sprawdzą się przy weekendowych wycieczkach?

Liczba ścieżek rowerowych w ostatnich latach znacznie wzrosła, co jest bardzo pozytywną wiadomością dla wszystkich entuzjastów rowerowego szaleństwa. Coraz więcej osób dostrzega również, jak wiele zalet ma aktywne spędzanie czasu wolnego. Poprawa kondycji, nastroju oraz ogólnego samopoczucia, to tylko niektóre z korzyści płynących z aktywnego wypoczynku. Przyjemność z jazdy rowerem może jednak popsuć niedopasowany do rowerzysty rower. Jakie rowery będę zatem najlepsze, jeśli chodzi o weekendowe wycieczki?

Rowery Romet – rowery górskie na weekendowe szaleństwo

Rowery górskie, jak wskazuje na to sama nazwa, służą głównie do poruszania się w terenie. Rowery tego rodzaju wyposażone są w bieżniki o agresywnym charakterze, który służyć ma zwiększeniu przyczepności, podczas poruszania się poza asfaltowymi drogami. Istotnymi elementami wyposażenia rowerów górskich są również dwa (najczęściej) amortyzatory, które umożliwiają redukcję wstrząsów, jeśli teren będzie zbyt wyboisty. Rowery górskie, takie jak przykładowo rowery Romet, sprawdzą się doskonale również w przypadku miejskich wycieczek. Niezależnie więc od tego, czy jest się entuzjastą szaleństwa off-road, czy miejskich przejażdżek, rower górski sprawdzi się idealnie w obu przypadkach.

Rowery Romet – czy rower szosowy będzie idealny dla każdego?

Rowery szosowe swoją popularność zawdzięczają charakterystycznej kierownicy, którą można zobaczyć na przykład podczas wyścigów kolarskich. Jednak wcale nie oznacza to, że są to rowery przeznaczone jedynie dla sportowców. Wręcz przeciwnie! Taki rodzaj roweru doskonale sprawdza się w zastosowaniach rekreacyjnych. Rower szosowy posiada 28-calowe koła, wspomnianą wcześniej charakterystyczną kierownicę. Do zastosowań rekreacyjnych dużo lepszym pomysłem będzie kupno modelu endurance. Na modelu tego rodzaju dużo łatwiej pokonywać dalekie odległości, ze względu na wyższą pozycję kierownicy.

Rowery Romet – rower miejski a weekendowe wypady

Ten typ roweru spotkać możemy najczęściej w Holandii – światowej stolicy rowerów. Do jego największych zalet można zaliczyć bardzo ergonomiczną budowę. Rowerzysta podróżuje w wyprostowanej pozycji, a jego kręgosłup oraz mięśnie są odciążone. Ułatwione jest również wsiadanie oraz zsiadanie z roweru tego rodzaju. Tego typu rowery doskonale sprawdzą się podczas wycieczek po asfaltowych drogach. Nierzadko rowery miejskie wyposażone są w różne dodatki, takie jak koszyk, stopka czy oświetlenie.

Rower trekkingowy – dla entuzjastów rowerowego szaleństwa

Połączenie roweru szosowy z rowerem górskim – w taki sposób można najłatwiej określić rowery tego rodzaju. Na jakim terenie najlepiej sprawdzą się rowery tego rodzaju? Rowery trekkingowi to bardzo turystyczne rowery, a więc najlepiej poruszać się nimi po drogach asfaltowych lub gruntowych.
Nierzadko w rowerach tego typu montowane są błotniki oraz oświetlenie, które zasilane jest za pomocą dynamo. Warto również wiedzieć, że zwykły rower szosowy można łatwo przerobić na trekkingowy, po prostu montując w nim kilka dodatków. Do najpopularniejszych wyborów należą błotniki oraz specjalne uchwyty na bidon z napojem.

Rowery Romet – czy rowery fitness są tylko dla osób fit?

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych modeli, które spotkać możemy na rynku. Rowery fitness będą idealnie nadawały się zarówno do szybkiej jazdy, gdzie tempo będzie niemal wyścigowe, jak i spokojnych, rekreacyjnych przejażdżek. W zależności od potrzeb, parametry roweru fitness można dopasować zgodnie z własnymi preferencjami. Na rynku znajdziemy więc modele, o krótszej lub dłuższej ramie, siodełkiem głębszym lub bardziej płytkim.
Rowery tego typu znakomicie będą nadawały się dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ dzięki nim znacznie łatwiej wykonać trening interwałowy, cardio lub też wysiłek aerobowy. Rowery fitness różnią się również rodzajem bieżników, które montowane są na kołach. Bieżnik bardziej agresywny lepiej sprawdzi się w terenie, za to gładki rozwiązanie idealne, jeśli rowerzysta będzie poruszał się jedynie po asfaltowych drogach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij