4 zabawy dla dorosłych, których musisz spróbować!

4 zabawy dla dorosłych, których musisz spróbować!

Przy szybkim tempie życia, wielu obowiązkach zawodowych i prywatnych oraz nieustannej gonitwie za lepszym jutrem, coraz mniej jest chwil, które sprzyjają integracji w towarzystwie kolegów i koleżanek z pracy. Bezpowrotnie minęły czasy minionego ustroju, który – niezależnie od indywidualnych ocen poszczególnych osób – charakteryzował się pewnym specyficznym zbiorem zasad, obowiązujących w zakładach pracy.
Regularnie organizowano tam np. imprezy imieninowe, by uświetnić czyjeś święto. Obecnie nie obchodzi się zbyt często takich okazji na terenie prywatnych firm, jednak od czasu do czasu korzysta się z innego dobrodziejstwa, a mianowicie z organizowanych przez wynajęte grupy imprez firmowych.

Imprezy firmowe we Wrocławiu

W większych miastach występuje szeroki wybór lokali, które można wynająć i urządzić w nich firmową imprezę. Warto jednak starannie zaplanować jej przebieg i zaaranżować różne atrakcje. Dzięki temu taki wieczór (i noc) zostaną zapamiętane na długo i będą wspominane nawet po latach.
Ze względu na dużą ilość podmiotów, działających na terenie miasta, na lokalnym rynku pojawiło się także wiele profesjonalnie przygotowanych grup, organizujących imprezy integracyjne dla firm. Wrocław i jego bezpośrednie okolice nie narzekają na brak tego typu ofert. Proponowane usługi posiadają kompleksowy charakter – wynajęta ekipa jest odpowiednio ucharakteryzowana, np. po brazylijsku lub meksykańsku, posiada stosowne rekwizyty, inicjuje różne gry i zabawy oraz przedstawia określony, ustalony wcześniej, motyw przewodni.

Zabawy w określonym nurcie tematycznym

Jeżeli impreza odbywa się w rytm hiszpańskiej muzyki, na stołach królują dania z tego kraju, a barmani serwują głównie wino i sangrię, warto zadbać także o zabawy np. nawiązujące do korridy lub zorganizować dla uczestników skrócony warsztat taneczny, obejmujący flamenco bądź paso doble. Takie wspólne aktywności potrafią być zarówno skutecznym spoiwem dla świeżo powstającego zespołu, jak i „odświeżyć” już – wydawałoby się – zdefiniowane relacje pomiędzy osobami pracującymi wspólnie od lat.
Czy nie warto więc skorzystać z tych ewidentnych zalet, jakie zapewniają imprezy integracyjne? Wrocław, jako miejsce w którym rynek pracy jest mocno rozwinięty, zapewnia szereg tego typu atrakcji pracownikom, a zakres możliwych tematów daje właściwie nieograniczoną możliwość wyboru.

Gry miejskie i inne aktywności w podziale na drużyny

Podczas imprez firmowych często organizowane są różne, nawet najprostsze gry, wymagające współdziałania i zacieśniające więzi w zespole. Jeżeli pracownicy znajdują się poza siedzibą firmy, warto zorganizować grę miejską, wymagającą wykonania zadań w drużynach, spośród których zwycięży ta, która zdobędzie największą liczbę punktów.
Doskonale to rozwiązanie sprawdza się podczas wyjazdów poza granice kraju, gdy dodatkową barierą jest konieczność użycia języka obcego. Nieco mniej nowatorską, ale zawsze efektowną zabawą jest paintball. We Wrocławiu znajdują się rozmaite miejsca o zróżnicowanej charakterystyce, które mogą posłużyć do urządzenia ostrej strzelaniny.

Warsztaty muzyczne dla dużej grupy

Przy spotkaniach firmowych, obejmujących kilkadziesiąt bądź kilkaset osób i odbywających się na dużych salach, doskonałym pomysłem jest stworzenie orkiestry, której członkami będą pracownicy firmy. Nie jest oczywiście możliwe nauczenie ich w krótkim czasie gry na skrzypcach bądź trąbce, natomiast każdy będzie w stanie szybko przyswoić sobie podstawowe zasady użycia prostych instrumentów perkusyjnych.
Krótkie objaśnienie i przećwiczenie poszczególnych partii pod okiem profesjonalnego muzyka może przynieść nieoczekiwane efekty – rzecz jasna idealnie nadające się do uwiecznienia na filmie.

Spływ kajakowy lub kulig

Niezastąpioną atrakcją na imprezach firmowych jest spływ kajakowy, jeżeli zabawa odbywa się w lecie lub kulig, gdy integracja ma miejsce w zimie. Są to rozrywki, które są zarówno bezpieczne, jak i ciekawe dla uczestników. Taka aktywność na świeżym powietrzu potrafi też skutecznie zaostrzyć apetyt przed wieczornym ogniskiem.

Jakie korzyści zapewniają dobrze przeprowadzone imprezy firmowe?

Jak dowodzą wszelkie przeprowadzone na tym polu badania, wspólne radzenie sobie w nowych sytuacjach i stawianie czoła pojawiającym się wówczas wyzwaniom, to doskonały katalizator do wzbogacenia relacji międzyludzkich i zintegrowania grupy. Warto włożyć trochę wysiłku i zainwestować przewidzianą pulę środków w skuteczne i przyjemne budowanie zespołu, organizując solidne imprezy firmowe. Wrocław, ze względu na dużą ilość działających tu podmiotów, posiada szeroką ofertę w tym zakresie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij