Jak się zachować z godnością na wycieczce?

Jeśli wybieramy się na urlop, to zawsze wybieramy miejsca, gdzie możemy znaleźć wiele innych turystów, którzy podobnie jak my przybyli do danej miejscowości, aby wypocząć. Wypoczynek jest najważniejszym elementem, dlatego nie wolno nam robić wielu rzeczy, owszem każdy z nas chce czuć nieskrępowaną swobodę pod warunkiem, że nie przeszkadza ona innym uczestnikom wycieczki.
Musimy liczyć się, ze zdaniem innych ludzi i zrozumieć, że nie jesteśmy tutaj sami, więc obowiązek utrzymywania kultury osobistej, jest jak najbardziej wskazany.

Zasady są ważne

Nie wolno nam w żadnym wypadku, złamać ważnej reguły, ponieważ inne osoby uznają nas za natrętnego podróżnika. Nie warto robić sobie w grupie odpoczywających wrogów, ponieważ będziemy z nami przebywać przez cały czas wycieczki. Przede wszystkim musimy liczyć się ze zdaniem innych ludzi, nawet jeśli wspomniane zdanie jest sprzeczne z naszym poglądem. Musimy nauczyć się tolerować innych ludzi, ponieważ oni także przyjechali tu na wycieczkę, a nie po to, by szukać niepotrzebnej zwady. Tym bardziej nie powinniśmy prowokować innego uczestnika wycieczki, do agresywnego zachowania.Możemy się bawić, odpoczywać lub szaleć, ale wszystko ma swoje granice i my także musimy widzieć, gdzie jest umiar tego wszystkiego. To bardzo ważne, ponieważ w taki sposób jesteśmy w stanie o wiele lepiej zżyć się z grupą, która przebywa z nami na wycieczce, Oczywiście, jeśli są to typowo przelotne znajomości, nie powinniśmy wypytywać się kogoś o szczegóły z jego życia prywatnego, ponieważ w ten sposób nasze słowa lub natarczywe pytania mogą zostać odebrane przez kogoś w nieco inny sposób, niż sami się tego spodziewaliśmy. Starajmy się więc wypoczywać z klasą i nikomu nie nadepnąć na odcisk, ponieważ możemy tego gorzko pożałować.

Odpoczywajmy nie przeszkadzajmy

Na wakacjach, chodzi przede wszystkim o wypoczynek, dlatego zajmijmy się tym, po co tu przybyliśmy i nie szukajmy guza. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć o wiele lepszą atmosferę, co jest bardzo ważne, zwłaszcza podczas takiej wycieczki. Oczywiście, jeśli wchodzimy do środka komunikacji miejskiej, to powinniśmy przynajmniej przywitać się, bo tego nakazuje kultura. Nie możemy zachować się bezczelnie, unikając takiego powitania, ponieważ inni pasażerowie mogą to odebrać jako brak manier.Pamiętajmy, aby w przedziale pociągu zachowywać się cicho, zwłaszcza jeśli jadąca w tym samym wagonie osoba odpoczywa lub zażywa snu. Nie wolno nam zakłócać czyjegoś spokoju, ponieważ możemy zostać wyproszeni z danego wagonu. Trzeba do końca zachować kulturę, ponieważ w takich wypadkach jest ona bardzo istotna. Nawet jeśli z kimś konwersujemy, to powinniśmy zachowywać bezpieczny dystans. W ten sposób nie poruszymy niewłaściwego pytania, a co za tym idzie, nie narazimy się żadnej osobie.

Wszystko z klasą

Oczywiście możemy sobie pożartować, jeśli istnieje taka sprzyjająca okazja, ale musimy robić to z wyczuciem, aby nie przesadzić, ponieważ kogoś takie dowcipy mogą nie śmieszyć, tak samo, jak nas. Zawsze zachowujmy grzeczność wobec obcych ludzi, ponieważ tego wymaga nasza kultura. Musimy umieć się wtopić w otoczenie, a najlepiej to zrobić nie wyróżniając się i jednocześnie nie robić czegoś, co może innym przeszkadzać.Mowa tu nie tylko o piciu alkoholu, ale także paleniu papierosów. W jadalni do samego końca musimy zachować etykietę. W ten sposób staramy się zjeść posiłek, a następnie udać się już tylko do kajuty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nie zrobimy niczego, czego moglibyśmy potem żałować. Żyjąc w zgodzie z innymi turystami, możemy przeżyć niezapomniane wakacje.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij