Zaplanuj ciekawy weekend

Zaplanuj ciekawy weekend

Wyjazdy weekendowe stały się bardzo popularne. Dzisiejsze tempo życia, wyczerpująca praca i mnóstwo dodatkowych obowiązków w tygodniu sprawiają, że niektórzy już w poniedziałek zaczynają wypatrywać piątku. Wówczas zaczyna się weekend i można odetchnąć choć przez dwa dni. Jak zaplanować weekend, aby ciekawie wypoczywać i rzeczywiście „doładowywać akumulatory”?

Jeszcze nie tak dawno, najpopularniejszym miejscem dla spędzania weekendu była sofa przed telewizorem, gdzie każdy chętnie spędzał wolny czas. Dziś jednak do prawdziwego wypoczynku potrzebujemy czegoś zupełnie innego. Jedni uprawiają ekstremalne sporty, a inni z zacięciem zwiedzają znane i nieznane zakątki Europy, a nawet świata. Jest też duża grupa osób, która szuka po prostu miejsc ciekawych, ale spokojnych i najlepiej pozwalających na podreperowanie zdrowia, wyciszenie się i złapanie tak zwanego „drugiego oddechu”. Oto kilka propozycji krótkich wyjazdów, które stale zwiększają liczbę swoich zwolenników, bo nie są oczywistym, weekendowym wyborem, takim jak chociażby Sopot czy Zakopane.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Niedoceniana Jura Krakowsko-Częstochowska, a szczególnie okolice zamku w Ogrodzieńcu, to zdecydowanie pomysł na znakomity, krótki wypoczynek. Ruiny zamku są przepięknie położone na jednym z tamtejszych wzgórz, na Górze Zamkowej, na wysokości ponad 500 m n.p.m. Zamek leży na turystycznym szlaku Orlich Gniazd, można go zwiedzać i poznawać niesamowite legendy, których krąży bardzo wiele.

W okolicy znajdują się kompleksy hotelowe, które mogą zaskoczyć wielu turystów. To miejsca o światowym standardzie, w których zlokalizowane są ośrodki spa oraz piękne baseny cieszące zawsze dzieci. Magnesem wielu tych miejsc jest kuchnia i serwowane potrawy, które często przygotowywane są przez kucharzy znanych nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Podhale

To znacznie bardziej znany i częściej odwiedzany region Polski. Jednak oprócz standardowego wypoczynku, który oferują góry, wędrówek po górskich szlakach, wspinaczki, a zimą narciarskiego szaleństwa, region ten proponuje znacznie więcej.

Mowa o kompleksach wód termalnych. Baseny rekreacyjne wypełnione właśnie wodą termalną, która ma temperaturę ponad 34 stopnie Celsjusza są niebywałą atrakcją. Nie dość, że kąpiele w nich to wspaniała forma wypoczynku, to jeszcze trzeba zwrócić uwagę na ogromne właściwości zdrowotne, które niesie ze sobą właśnie woda pozyskiwana z głębokości ponad 2500 metrów.

Woda taka zawiera wiele cennych związków, takich jak siarczki, krzemionkę, potas, magnez, żelazo czy wapń. Nic więc dziwnego, że kąpiele w niej wpływają na obniżenie poziomu stresu, relaksują i przywracają szeroko rozumiana równowagę psychiczną. To dla osób żyjących nadaktywnie w tygodniu, dla tych, których przytłacza codzienne napięcie jest wręcz idealnym sposobem na efektywny wypoczynek. Jeśli i ty tego potrzebujesz to poczytaj na ten temat więcej na www.termabania.pl.

Podlasie

A może mały pobyt w tradycyjnym dworku? Region położony bardzo blisko od Warszawy, daje możliwość spędzenia uroczych chwil, gdzie codzienny pośpiech w zasadzie nie jest dobrze znany. Na Podlasiu można znaleźć przepiękne miejsca, spędzić czas w otoczeniu natury. Cudowne są wręcz wycieki rowerowe po tamtejszych okolicach i wędrówki wśród pól, lasów i sadów jabłkowych.

Podlasie to także mekka turystycznych łasuchów. Nie ma chyba takiej osoby, która nie zakocha się w potrawach kuchni regionalnej. Właściciele wszelkich ośrodków, dworków czy pensjonatów wprost konkurują ze sobą w kulinarnych tematach, dlatego trudno się oprzeć tamtejszym specjałom. Wszyscy, którzy chcą zwolnić choć na dwa dni, powinni pojechać właśnie na Podlasie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij