Tanie bilety lotnicze znajdziesz w sieci, ale jak szukać

Tanie bilety lotnicze znajdziesz w sieci, ale jak szukać?

Choć podróżowanie samolotem jest kosztowne, w sieci można znaleźć wiele promocji i korzystnych okazji. Jak ich szukać? Gdzie sprawdzać ceny biletów lotniczych? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pozwolą Ci zaoszczędzić na zakupie miejsc w samolocie.

Wyszukiwarki lotów w sieci

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie tanich lotów w sieci jest skorzystanie z wyszukiwarek biletów lotniczych, takich jak https://www.biletylotnicze.pl/. Czym się wyróżniają? Gromadzą informacje o lotach i cenach biletów przewoźników, które podjęły z nimi współpracę. Dzięki temu w jednym miejscu możesz sprawdzić dostępne miejsca i zakupić bilet. Jak to działa?

Wystarczy, że określisz najważniejsze informacje, jak np. miejsce wylotu i przylotu, datę wylotu i powrotu oraz liczbę pasażerów. Należy też zaznaczyć, czy podróżujesz w jedną, czy w obie strony oraz jaką klasą chcesz lecieć.

Po wybraniu obowiązkowych kryteriów wyszukiwarka przeszukuje swoją bazę i ostatecznie pokazuje Ci dostosowaną do Twoich potrzeb listę lotów. Dowiesz się, ile będzie trwała podróż, czy przewidziane są przesiadki oraz jakie dodatkowe udogodnienia oferuje przewoźnik (np. przekąski i napoje w cenie oraz bagaż rejestrowany).

Ponadto wyszukiwarka automatycznie sortuje wyniki pokazując w pierwszej kolejności najtańsze bilety, istnieje też możliwość dodatkowego filtrowania listy, np. uściślenia przedziałów czasowych godziny wylotu. W przypadku wspominanej wcześniej wyszukiwarki użytkownicy mogą skorzystać również z dwóch dodatkowych udogodnień. Pierwsze z nich pozwala na pokazanie lotów z najlepszymi cenami – to dobre rozwiązanie, gdy lista jest rozbudowana i nie chcesz jej całej przeglądać. Natomiast drugą opcją jest sprawdzanie najtańszych lotów odbywających się trzy dni przed lub 3 dni po określonej dacie. Dzięki temu nie stracisz najlepszych okazji.

Newslettery, kluby podróżujących, fanpage na Facebooku

Innym sposobem na szukanie okazji w sieci jest dołączenie do różnych społeczności podróżujących. Można zapisać się do newslettera ulubionej linii lotniczej, dzięki czemu w pierwszej kolejności będziesz informowany o promocjach. Wielu przewoźników oferuje również dodatkowe zniżki dla osób, które znajdują się w ich bazie.

Niektóre linie lotnicze, takie jak Ryanair, umożliwiają członkostwo w zamkniętych, ekskluzywnych klubach dla podróżujących. Dzięki temu uzyskuje się dostęp do zniżek, których nie można uzyskać w żaden inny sposób.

Zarówno pierwsza, jak i druga metoda sprawdzi się tylko wtedy, gdy regularnie podróżujesz wybraną linią lotniczą. Możesz jednak śledzić fanpage na Facebooku, które tworzone są w celu informowania o korzystnych okazjach zakupu biletów. Ich minusem jest to, że nigdy nie wiadomo, jaki będzie cel i data podróży, należy być więc bardzo elastycznym, aby skorzystać z możliwości, jakie to daje.

Tanie bilety lotnicze – wskazówki

Możesz też skorzystać z kilku wskazówek, które ułatwią Ci tańsze podróżowanie. Przede wszystkim nigdy nie rezerwuj biletów w weekend, szczególnie w niedziele wieczorem oraz na kilka dni przed ważnymi świętami. Wtedy ceny lotów zostają podnoszone, ponieważ przewoźnicy wiedzą, że ich klienci mają więcej czasu na poszukiwania.

Rzadko są też opłacalne loty last minute, ponieważ linie lotnicze zakładają, że jeśli musisz zakupić bilet, to i tak to zrobisz, bez względu na cenę.

Najniższe ceny znajdziesz rezerwując miejsce w samolocie na kilka miesięcy przed planowaną podróżą. Wtedy dostępne są tzw. bilety lotnicze first minute, oferowane w ramach najniższego pułapu cenowego. Natomiast im później, tym ich cena wzrasta.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij