Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej walizki podczas podróży?

Nie od dziś wiadomo, że podczas podróży może spotkać nas wiele nieprzewidzianych sytuacji. Część z nich miło nas zaskoczy, inne zepsują wakacje. Właśnie przed tymi drugimi warto się zabezpieczyć. Choć na wiele spraw nie mamy wpływu, na pewno możemy odpowiednio przygotować się do wyjazdu. A odpowiednie przygotowanie oznacza przede wszystkim właściwą troskę o bagaż. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, zagubienia bądź zniszczenia naszej walizki, warto podjąć konkretne kroki. Jakie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

1.      Wybierz właściwą walizkę

Zamierzasz dużo chodzić z walizką? Czy wystarczy, że przeniesiesz ją z auta do samolotu? W zależności od potrzeby mobilności, musisz zastanowić się nad wyborem pomiędzy modelem z dwoma a modelem z czterema kółkami. Pierwszy lepiej sprawdzi się, gdy zajdzie konieczność transportowania go po nierównym podłożu, drugi okaże się wygodniejszy w prowadzeniu po ulicach czy podłogach lotniska.

Koniecznie trzeba przemyśleć zakup walizki także pod kątem wykorzystanego materiału. Modele dzielą się na twarde i miękkie. Te pierwsze – wykonane z polipropylenu, poliwęglanu bądź ABS – cechują się wodoodpornością oraz zwiększoną wytrzymałością. Te drugie – z nylonu czy poliestru – oferują elastyczność, lecz zapakowane do nich przedmioty są bardziej narażone na uszkodzenia.

Wybór walizki powinien więc zależeć głównie od indywidualnych potrzeb, rodzaju przewożonych przedmiotów oraz warunków, w jakich się podróżuje. Inne właściwości może mieć bowiem walizka podręczna, a inne przeznaczona do luku bagażowego.

walizka-kabinowa

2.      Regularnie pielęgnuj swoją walizkę

Aby walizka służyła nam jak najdłużej, powinniśmy regularnie ją czyścić. W tym celu należy korzystać z roztworu wody z delikatnym detergentem – na przykład z mydłem. Wystrzegajmy się używania ściernych myjek, ostrych narzędzi oraz silnych chemikaliów. Przed czyszczeniem warto wypróbować wybraną metodę na małym fragmencie walizki i sprawdzić, czy nie niszczy się ona pod wpływem naszego działania.

Trzeba również pamiętać o pielęgnacji takich elementów jak kółeczka czy zamki. Warto oczyszczać je ze żwiru, piasku i innych zabrudzeń, by nie zacinały się i jak najdłużej pracowały bez usterek. Należy też dopilnować, by do wnętrza walizki nie dostawała się wilgoć czy pył.

Z tak zadbaną walizką mamy gwarancję, że nie zawiedzie nas ona w drodze, a trudy podróży nie wyrządzą jej żadnej krzywdy.

walizka-puccini

3.      Zabezpiecz walizkę na wszelką ewentualność

Wybierając się w podróż, warto zainwestować w ubezpieczenie naszego bagażu. Jeśli zadbamy o polisę obejmującą przypadki zagubienia, kradzieży bądź zniszczenia walizki, nasze straty zostaną nam wynagrodzone. Aby w ogóle nie dopuścić do takich sytuacji, najlepiej odpowiednio oznaczyć nasz bagaż i podpisać go szczegółowymi danymi. Warto też użyć przezroczystej folii, która uchroni powierzchnię walizki przed zarysowaniami i plamami.

Nikt z nas dokładnie nie wie, co dzieje się z naszymi bagażami po skierowaniu ich do luku bagażowego. Należy raczej założyć, iż nikt nie obchodzi się z nimi szczególnie delikatnie. Dlatego warto dobrze zamknąć je na kłódkę i owinąć w folię. Im wyższa jakość walizki, tym trudniejsze warunki ona zniesie. Wybór wytrzymałych i atrakcyjnych wizualnie modeli walizek proponuje sklep Puccini, we współpracy z którym powstał ten poradnik.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij