Podróż systemem motywacyjnym pracowników – czy to działa?

Podróże motywacyjne są elementem coraz częściej wprowadzanym przez pracodawców. Mają one za zadanie wyróżnić pracowników, którzy sumiennie wykonywali powierzone im zajęcia a także tych, którzy wyróżnili się w jakiś szczególny sposób na tle pozostałych zatrudnionych osób. Ponadto jest to również świetny sposób motywowania pracowników do jeszcze lepszej pracy i uzyskiwania jak najlepszych efektów.

Czym jest podróż motywacyjna?

Oprócz swoich podstawowych zadań, mają one wiele zalet. Spotykający się na co dzień jedynie w miejscu pracy, nie mają często okazji nawet zamienić kilku słów w ciągu dnia.
Wyjazdy firmowe to świetny sposób na zintegrowanie zatrudnionych przez siebie osób. Prowadzi to do polepszenia stosunków między pracownikami, a także zwiększenia efektywności ich pracy. Obecnie istnieje na rynku wiele firm specjalizujących się w tego typu wycieczkach, jak choćby Pazola.

W jakich celach możemy wykorzystać wyjazdy firmowe?

Zwiększona efektywność pracowników w czasie wyjazdów służbowych to niepodważalny fakt. Wyjazdy firmowe wykorzystać możemy na przykład w celu organizacji szkoleń dla pracowników a także różnorodnych konferencji czy spotkań biznesowych.
Osoby, które większość swojego czasu spędzają w jednym miejscu bardzo często popadają w rutynę, a ich działania stają się mniej efektywne. Podróż motywacyjna może być świetną odskocznią od codziennych przyzwyczajeń. Bardzo często tego typu wyjazdy są jedyną możliwością dla pracownika, żeby zobaczyć nowe miejsca.
Praca w atrakcyjnym środowisku nie kojarzy się tylko i wyłącznie z obowiązkami, ale również z przyjemnością, dlatego pracownicy o wiele chętniej wykonują powierzone im zadania a także chętniej uczestniczą w obowiązkowych kursach.
Wyjazdy firmowe mogą też służyć tak zwanemu team building czyli po prostu budowaniu zespołu. Po wycieczkach biznesowych, w których udział bierze grupa pracowników, zmieniają się między nimi relacje interpersonalne.
Buduje się swego rodzaju więź, która ma swoje podłoże zarówno na linii zawodowej jak i prywatnej. Dzięki tej więzi pracownicy z pojedynczych jednostek zaczynają budować zespół.
Zdają sobie sprawę z tego, że ich połączone siły są w stanie zrobić o wiele więcej. Wzajemne zaufanie, przyjazna atmosfera sprawiają, że pracownicy o wiele bardziej angażują się w sprawy firmy.

Korzyści dla firmy, jakie niesie ze sobą podróż motywacyjna

Dla pracowników świetnym motywatorem jest każda wycieczka. Wyprawa do Egiptu jest jednym z ciekawszych miejsc, do których zabrać można swoich pracowników. Może się wydawać, że wyjazdy firmowe przynoszą korzyści głównie pracownikom. Jednak wiele zyskać może również pracodawca.
Oczywiście wyjazdy firmowe, które w całości zapłacone są przez firmę, są inwestycją bardzo kosztowną, jednak korzyści, które płyną z organizacji tego typu wyjazdu są warte takiego wydatku.
Podróż motywacyjna nie motywuje tylko tych pracowników, którzy wzięli udział w wyjeździe, ale również tych, którzy pozostali w firmie. Pokazuje ona, że warto wykazywać jeszcze więcej entuzjazmu do pracy a także bardziej przykładać się do swoich obowiązków.
Kolejną korzyścią jest to, że oferując lojalnemu i wydajnemu pracownikowi możliwość wzięcia udziału w wyjeździe biznesowym, o wiele łatwiej będzie utrzymać go na swoim stanowisku. Najlepszych pracowników można oczywiście wynagrodzić premią, jednak nagrody pieniężne nie mają obecnie tak dużego znaczenia, jak miały kiedyś.
Wyjazdy firmowe mają obecnie o wiele większą wartość, ze względu na to, że pracownik czuje się o wiele bardziej doceniony, podnosi się jego samoocena a także w pewnym stopniu status społeczny.
Po za tym o nagrodzie pieniężnej szybko się zapomina, a pobyt w miejscu, w którym nigdy się nie było, pozostanie w pamięci na zawsze. Pracownik uczestnicząc w takim wyjeździe bardzo często uświadamia sobie, jak warto było się starać, żeby móc spędzić czas w taki sposób, co stanowczo podnosi jego efektywność, co podnosi zyski firmy.
Organizacja podróży motywacyjnej to świetna inwestycja w pracownika – w jego entuzjazm i kreatywność, co jest kluczem do sukcesu każdej firmy. A czy Ty zaplanowałeś już wyjazd motywacyjny dla swojego zespołu pracowników?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij