Jak znaleźć idealną walizkę podróżną na lata?

Wiele osób mówi o sobie, że są obywatelami świata, wszak od kilku lat Polacy pokochali dalekie podróże. Jednak do teraz na lotniskach można zobaczyć niektórych rodaków z dużymi torbami podróżnymi, które są bardzo niewygodne. Dlatego tak ważne jest znalezienie niezawodnych walizek podróżnych, które posłużą nam przez lata. Ale czy takie istnieją?

Niezawodność to podstawa

Przede wszystkim przy wyborze walizki podróżnej należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest ona wykonana. Mogą być to tworzywa sztuczne, bądź też włókna syntetyczne. Na samym początku należy sobie uświadomić, że włókna syntetyczne mogą przemakać, zatem jesienią, czy też zimą absolutnie się nie sprawdzą. Równie łatwo mogą zostać uszkodzone, czy też rozdarte. Ich cena stanowi tak naprawdę jedną z niewielu zalet, gdyż są tanie. Zdecydowanie lepszym wyborem są walizki podróżne z tworzywa sztucznego. Otóż są to walizki z ABS,mogą być również z tworzywa PP, czy PC. Walizka z ABS-u jest twarda, zatem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie przemaka, zatem sprawdzi się na każdą pogodę. Doskonale chroni rzeczy, zatem nie trzeba bać się ich uszkodzenia. Cena również jest bardzo korzystna, jednak trzeba pamiętać, aby pakować się w optymalny sposób, gdyż materiał pod wpływem bardzo dużego nacisku może pęknąć, zatem skakanie po niej, aby dodatkowo upchnąć rzeczy nie wchodzi w grę. Z kolei walizki z poliwęglanu są bardziej elastyczne, ale również zdecydowanie droższe. Również sprawdzą się niezależnie od pogody, jednak ich cena może odstraszać. Dostępne są jeszcze walizki podróżne z polipropylenu jednak ich wadą jest duża waga.

Walizka na kółkach, czy walizka nie na kółkach? – oto jest pytanie

Wśród wielu osób nadal można usłyszeń mit, że nie należy wybierać walizek podróżnych na kółkach, gdyż szybko się psują, choć to nieprawda. Wybierając dobrej jakości kołka zyskujemy naprawdę wiele, w tym komfort prowadzenia. Zatem najlepiej, aby nasza walizka podróżna miała kółka wykonane z kauczuku, są one cichsze i lepiej się je prowadzi. Noszenie walizki nie jest przyjemnością, chyba, że ćwiczymy bicepsy. Niewątpliwie bieganie z walizką podróżną, aby zdążyć na pociąg, czy samolot do łatwych nie należy. Zatem kółka są absolutnym must have, które powinna posiadać niezawodna walizka podróżna. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na ilość kółek. Wybór 2 jest polecany w przypadku małych walizek, z kolei 4 kółka zapewniają większą stabilizację i nie odczuwa się ciężaru nawet ciężkiej walizki podczas jej prowadzenia. W tym przypadku powinny one się obrać o 360 stopni.

Funkcjonalność jest ważna

Aby nasza walizka podróżna była uznana za niezawodną należy również wziąć pod uwagę jej funkcjonalność. Zatem zapięcie na mocny i solidny zamek, czy też zabezpieczająca kłódka są ważne. Zamek szyfrowy sprawia, że nikt niepożądany nie dostanie się do zawartości naszej walizki podróżnej. Warto również zwrócić uwagę na ilość przegródek. Tak naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczą dwie komory, które ułatwią pakowanie, a zabezpieczające pasy chronią przed przemieszczaniem się spakowanych rzeczy.

Co jeszcze jest ważne?

Oczywiście warto, aby nasza walizka podróżna posiadała teleskopową rączkę. Powinna ona być wyciągana, dzięki temu bardzo łatwo znaleźć najwygodniejszą pozycję w prowadzeniu walizki. Warto również zwrócić uwagę na to, aby walizka podróżna posiadała boczny uchwyt, co umożliwia wzięcie jej do ręki, gdy zamierzamy pójść ruchomymi schodami, bądź gdy na lotnisku, czy dworcu panuje niezwykle duży tłok. Również istotną sprawą jest stelaż. Powinien on być masywny. Sprawdzi się np aluminiowy, który jest stabilny i jednocześnie trwały, a materiał nie ulega korozji.
Zatem niezawodna walizka podróżna powinna być wykonana z najwyższej jakości materiału, który chroni przed uszkodzeniami, jak i warunkami atmosferycznymi. Ważna jest jej mobilność, dzięki temu prowadzenie jest banalnie łatwe. Oczywiście warto zwrócić uwagę na mocny stelaż, mocny zamek, a także zabezpieczenie w postaci kłódki. Za funkcjonalność odpowiadają przegródki, dzięki temu łatwo można ułożyć rzeczy i rozdzielić np. ubrania od kosmetyków. Zatem ważne, aby nasza walizka podróżna spełniała powyższe kryteria, wtedy mamy pewność że będzie nam służyć przez wiele lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij