Jak pokonać lęk przed lataniem?

Dzisiaj wyjazd w dalsze rejony świata, może być dla wielu osób utrudniony. Nie chodzi tutaj głównie o kwestie finansowe, ale mogą być to utrudnienia lokomocyjne, zwłaszcza jeśli do niektórych rejonów świata można jedynie dolecieć samolotem. Nie wszyscy mogą latać liniami lotniczymi, pomimo faktu, że jest to jeden z najwygodniejszych sposobów, na dotarcie do dowolnego miejsca na Ziemi.
Nie dla każdego podróż samolotem bywa przyjemna, zwłaszcza jeśli taka osoba wzmaga się z lękiem i nie daje sobie rady z lataniem. W takich wypadkach pozostaje nam jedynie zmiana środku lokomocji albo przezwyciężenie strachu przed lataniem. Ta druga opcja jest trudna do wykonania, ale mimo wszystko musimy spróbować przełamach swój strach, mimo że nie jest to wcale takie proste.

Nie takie latanie straszne

Wiele osób boi się latania samolotem z obawy przed katastrofą lotniczą. Ostatecznie, jeśli dobrze spojrzymy na statystyki wypadków i ofiary śmiertelne w takich incydentach okaże się, że przy podróży samolotem jest ich o wiele mniej niż podczas jazdy samochodem. Na drodze ginie ponad 1.5 mln osób, na całym świecie, podczas gdy w katastrofach lotniczych ginie zaledwie 300 osób rocznie, jest to bardzo duża różnica, która powinna być idealnym argumentem, dla które osób rzeczywiście boją się tego typu podróży.Jest to bardzo dobra statystyka pokazująca wyraźnie, że lot samolotem nie jest wcale niebezpieczny, jak się niektórym to wydaje. Oczywiście ryzyko wypadku istnieje, ale jest ono o wiele mniejsze niż w przypadku jakiegokolwiek innego środka transportu, dlatego warto zdecydować się na przełamanie swoich fobii.

Odpowiednie przygotowanie

Zanim zdecydujemy się na dobre wsiąść do samolotu, powinniśmy zapewnić sobie długi i spokojny sen. W ten sposób nasz organizm będzie bardziej wypoczęty, a co za tym idzie, lepiej zniesiemy wszystkie trudy podróży. Wycieczka samolotem nie trwa wcale tak długo i nim się obejrzymy, to znajdziemy się bezpiecznie na ziemi.Oczywiście osoby bojące się latać, powinny przed taką próbą wypić coś na uspokojenie, a nawet zażyć tabletki uspakajające. W ten sposób o wiele lepiej można przygotować do lotu, zwłaszcza jeśli czujemy zdenerwowanie. Jest wtedy o wiele większa szansa, że osoba mająca podobną fobię nie ucieknie z lotniska i wróci do domu.

Zajmijmy się czymś

Gdy już wsiądziemy do samolotu, pomimo strachu warto wyciągnąć książkę, słuchać muzyki lub robić coś innego. W ten sposób jesteśmy w stanie zająć się czymś innym niż myśleć o tym, że lecimy samolotem. Takie odwrócenie uwagi jest bardzo ważne, zwłaszcza z psychologicznego punktu widzenia, ponieważ człowiek czuje się bardziej odprężony i nie ma na nim takiej presji. W takich warunkach zajęcie się czymś innym niż sam lot wydaje się ważne, zwłaszcza jeśli tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zwiększyć poczucie własnego komfortu i opanować strach przed lataniem.W momencie, gdy maszyna oderwie się od ziemi, nie będzie już odwrotu, dlatego osoby cierpiące na paniczny lęk przed lataniem, muszą być tego świadomie, że w trakcie lotu nie wyjdą, chociażby bardzo chcieli. Latanie nie jest wcale takie straszne i nie należy się bać. Samolot jak każdy inny środek lokomocji jest tylko i wyłącznie pożytecznym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób podróżujących regularnie. Pozwala to nie tylko skrócić czas podróży, ale i jednocześnie ułatwić życie, a to bardzo ważne, jeśli lubimy podróżować i jest to nasza najważniejsza pasja w życiu. Warto przełamać lęk i zachować się odważnie, samolot nie jest taki groźny, jak może się nam pierwotnie wydawać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij