Miękka czy sztywna – jaką walizkę wybrać?

Coraz większą popularnością wśród osób podróżujących cieszą się walizki na kółkach. Ludzie wybierają je zwłaszcza ze względu na wygodę użytkowania. Nie da się bowiem ukryć, że dźwiganie ciężkich bagaży potrafi popsuć nawet wakacyjną podróż. Decydując się na wygodną walizkę, którą można ciągnąć za sobą, nie będziemy musieli martwić się późniejszymi bólami ramion czy kręgosłupa. Wygodna walizka na kółkach to również dobra opcja dla osób starszych i kobiet, dla których konieczność noszenia ciężkiego bagażu mogłaby okazać się z byt uciążliwa.
Na co zwracać uwagę przy wyborze walizki? Nie każdy wie, czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniej walizki. Dla wielu z nas wybór walizek bywa męczący i nudny. Często nie wiemy, czego powinniśmy oczekiwać i jakie wymagania powinien spełniać wybrany przez nas przedmiot. Niektórzy decydują się na dany model ze względu na to, że podoba im się kolor czy wzór. Nie należy jednak dokonywać zakupu pochopnie i przed zakupem walizki musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim warto skupić się na wyborze odpowiedniego rozmiaru. Jeśli potrzebujemy spakować więcej rzeczy, wiadomo, że lepszym rozwiązaniem będzie duża walizka na kółkach. Nie mniej istotną rzeczą jest materiał z jakiego wykonano walizkę. Wygodna walizka na kółkach powinna zapewnić nam wygodę i komfort użytkowania. Każdy materiał wyróżniają inne cechy, dlatego przed dokonaniem zakupu, warto zastanowić się jakie kryteria powinien on według nas spełniać.

O czym świadczy materiał z jakiego jest zrobiona walizka?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że przed zakupem walizki powinniśmy zastanowić się czy odpowiedniejsza będzie dla nas walizka z tkaniny czy z bardziej trwałych materiałów. Ta pierwsza jest często lżejsza, gdyż do jej wykonania używa się najczęściej takich materiałów jak nylon czy poliester. Oprócz tego, że bagaż w takiej walizce będzie lżejszy, ma ona też tę zaletę, że można w niej zmieścić więcej rzeczy. Niestety nie będzie ona bardzo odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W razie wystąpienia takich uszkodzeń, może zatem ucierpieć zawartość naszej walizki. Walizki na kółkach wykonane z bardziej trwałych materiałów, takich jak na przykład ABS czy polipropylen będzie odporna na zniszczenia i istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostanie uszkodzona podczas transportu. Zarówno walizki wykonane z tkanin jak i te ze sztywnych materiałów mogą cieszyć się zadowoleniem użytkowników, ale dzięki możliwości wyboru produkt spełnia kryteria, na jakich najbardziej zależy przyszłym posiadaczom.

Dla kogo miękka walizka?

Nie da się jednoznacznie orzec czy będzie dla nas lepsza walizka miękka czy sztywna. Zależy to w dużym stopniu od naszych osobistych preferencji jak i od tego, jakich cech oczekujemy od produktu. Walizka na kółkach wykonana z nylonu czy poliestru będzie dobrym rozwiązaniem dla osób starszych bądź dzieci. Nawet jeżeli walizka ma kółka, czasami istnieje konieczność jej podniesienia. Osobie starszej czy dziecku, łatwiej będzie podnieść miękką walizkę, gdyż jest lżejsza. Zaletę miękkich walizek stanowi także to, że znacznie łatwiej można dopasować je do miejsca transportu. Jeżeli w bagażniku pozostało już niewiele miejsca, miękką walizkę będzie z pewnością łatwiej upchnąć niż tę wykonaną z tworzyw twardych.

Zalety walizek sztywnych

Wygodna walizka na kółkach wykonana z takich materiałów jak polipropylen, poliwęglan czy ABS sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się o to, że nasz bagaż zostanie uszkodzony w trakcie transportu. Tego rodzaju walizki będą zatem idealne dla osób, które często podróżują, gdyż są bardziej trwałe od walizek wykonanych z tkanin takich jak poliester czy nylon. Nie ma obawy, że do wnętrza bagażu przedostanie się również jakaś wilgoć, co w przypadku walizek z tkaniny nie wydaje się już tak oczywiste. Sztywna walizka na kółkach to również gwarancja czystości i estetyki. Niestety, często z przyczyn niezależnych od nas, bagaże ulegają zabrudzeniu. Walizki wykonane z twardych tworzyw sztucznych pozwalają na znacznie łatwiejsze usunięcie ewentualnych zabrudzeń. Walizki na kółkach tego typu będą zatem odpowiednie dla osób, które cenią sobie schludność i porządek

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij