Lista wyciągów narciarskich i tras w Szczyrku

Gdzie na narty w Szczyrku? Lista wyciągów narciarskich i tras w Szczyrku

Lubisz jeździć na nartach lub snowboardzie, lecz przytłacza cię liczba amatorów sportów zimowych w Tatrach? Mamy na to rozwiązanie – wybierz się w Beskidy. W Szczyrku znajdziesz wiele atrakcyjnych, urozmaiconych tras narciarskich, także z homologacją FIS. Dowiedz się, gdzie warto jechać na narty w Szczyrku. 

1. COS Skrzyczne

Najpopularniejszym ośrodkiem narciarskim w Szczyrku jest COS Skrzyczne. To, co przyciąga tam narciarzy i snowboardzistów, to przede wszystkim długość i atrakcyjność tras, które w dużej mierze ciągną się wśród drzew, zapewniając tym samym więcej atrakcji.

Dostępna jest tam jedna główna czarna trasa FIS dla zaawansowanych, jedna główna czerwona trasa oraz dwie niebieskie, dla początkujących oraz średniozaawansowanych. Na trasie czarnej, posiadającej homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, często organizowane są zawody kobiet i mężczyzn.

Ponadto dzięki czterem wyciągom nie trzeba się obawiać kolejek na stoku w Skrzycznem.

2. Beskid Sport Arena

Jeśli szukasz tras zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych, to na narty w Szczyrku wybierz Beskid Sport Arena. Do tego ośrodka chętnie jeżdżą rodziny, ponieważ znajduje się w nim wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka dla dzieci oraz dorosłych, a także… restauracja, w której można wypocząć i posilić się przed kolejnymi zjazdami. 

W Beskid Sport Arena, tak jak w COS, dostępne są cztery trasy: jedna czarna, jedna czerwona oraz dwie niebieskie. Maksymalne nachylenie wynosi 45 stopni na trasie czarnej. Narciarze i snowboardziści mogą skorzystać z kolei liniowej lub z jednego z dwóch wyciągów. Natomiast dzięki kamerkom na żywo, można przed wyjazdem sprawdzić, jakie warunki panują na stoku oraz czy jest dużo ludzi.

3. Szczyrk Mountain Resort

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z najbardziej rozbudowanych ośrodków nie tylko w Beskidach, ale w całej Polsce, dlatego jest to kolejne miejsce, które polecamy na narty w Szczyrku. Znajdziesz tam aż 17 tras zjazdowych. Dwie z nich, czarna oraz czerwona, posiadają homologację FIS. Oprócz tego dostępne są cztery „zwykłe” trasy czerwone oraz jedenaście niebieskich. 

Klienci tego ośrodka mają do dyspozycji jedną kolej gondolową, dwa wyciągi krzesełkowe oraz sześć wyciągów orczykowych. Aczkolwiek to nie koniec dobrych informacji – Szczyrk Mountain Resort wraz z COS Skrzyczne oraz Beskid Sport Arena, umożliwia zakup karnetu łączonego, pozwalającego na korzystanie ze wszystkich tras oferowanych w ramach tych trzech ośrodków. 

4. Kaimówka 

To jeszcze nie koniec atrakcji w Szczyrku – rodzinom oraz początkującym polecamy wyciąg narciarski Kaimówka. Jest tam zarówno trasa wyczynowa, jak i szkoleniowa oraz, co spodoba się najmłodszym, trasa zucha. To doskonałe miejsce, aby rozpocząć naukę jazdy na nartach lub nieco podszkolić swoje umiejętności, technikę. 

Minusem, zwłaszcza dla snowboardzistów, może być brak kolejki liniowej, aczkolwiek wyciąg taśmowy powinien to choć w części zrekompensować.

5. Biały Krzyż

Naszą ostatnią propozycją jest kompleks narciarski Biały Krzyż, w którym znajduje się jeden wyciąg orczykowy oraz jeden talerzykowy.  Trasy przeznaczone są głównie dla początkujących, osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze snowboardem czy nartami. To również dobre miejsca na rodzinny wypad na narty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij