Czym zaskakują Mazury

Większość osób znających Mazury jedynie z telewizji uważa, że jest to głównie miejsce, wypełnione słynnymi Mazurskimi jeziorami. Tak naprawdę, to większość osób, która tak twierdzi, jest w poważnym błędzie, ponieważ Polskie Mazury, to nie tylko jeziora czy inne akweny wodne, to o wiele większa różnorodność fauny, o której mało kto słyszał. Na terenie Mazur, zamieszkują żubry, dzikie konie, a nawet bociany.
Mazury mogą się też pochwalić naprawdę pięknymi krajobrazami, zwłaszcza w miejscach, gdzie ogólny krajobraz zlewa się z widokiem czysto krystalicznej wody. Pod wieloma względami, taki obraz Mazur jest jak najbardziej prawidłowy, ponieważ współczesne Mazury, właśnie tak wyglądają. Jeśli chcemy się wybrać w podróż i zobaczyć wszystkie jeziora w całej okolicy, nie jest to możliwe, ponieważ na tego typu wycieczkę, potrzebowalibyśmy wielu tygodni.

Imponujące jeziora

Liczba jezior i innych powiązanych akwenów wodnych, na pewno budzi wielki podziw, zwłaszcza że sami mieszkańcy tamtejszych okolic, cieszą się, że ich miejsce, jest tak rozpoznawalne w Polsce. Mazury to przede wszystkim miejsce, gdzie znajduje się największe jezioro w całej Polsce. Oczywiście mowa tu o jeziorze Śniardwy, które zajmuje powierzchnię różną 113,8 metrów kwadratowych, co budzi duży podziw. Mazurskie jeziora, mogą się pochwalić jeszcze jednym rekordem, a mianowicie, znajduje się tam również najdłuższe jezioro w naszym kraju.Mowa o Jezioraku, którego długo to aż 27,45 kilometrów, co jest wielkim wynikiem w porównaniu z innymi jeziorami. Na Mazurach możemy spotkać dzikie konie, które, są jednocześnie przodami Tarpanów, które jeszcze ponad 200 lat temu, zamieszkiwały te okolice. Niestety od dłuższego czasu Tarpany, to gatunek dawno wymarły i możemy je zobaczyć jedynie w książkach.

Mazurska historia

Mazury to także odpowiednie miejsce historyczne, pozwalające zobaczyć nam dawne tereny Grunwaldu, gdzie w roku 1410 miała miejsce bitwa między wojskami Polsko Litewskimi a krzyżakami. Oczywiście w głębi Mazur, znajduje się kolejny zabytek historyczny. Mowa oczywiście o Wilczym Szańcu, gdzie w roku 1944 został przeprowadzony zamach, przez Stauffenberga. Oczywiście zamach był nieudany, a sam inicjator, jak i wiele ważnych generałów i oficerów zostało straconych słusznie bądź niesłusznie wraz ze spiskowcami.Oczywiście teraz dawna kwatera Hitlera jest zamaskowana atrapami drzew, które są w całości wykonane z rur. Wszystko jest jednak pokryte siatką, która przypomina liście i tylko nieliczne osoby, są w stanie odnaleźć to jakże ważne miejsce historyczne.

Ciekawostki na temat Mazur

Pomimo faktu, że Polska nigdy nie kojarzyła się z piramidami, to na Mazurach, możemy znaleźć między innymi zabytkowy grobowiec rodziny barona Friedricha, który znajduje się w miejscowości Rapa. Wiele osób mieszkających w tych okolicach, twierdzi, że grobowiec, wzorowany na Egipskich piramidach, ma w sobie właściwości lecznicze, które pomagają uzdrawiać ludzi. Inni są sceptyczni, co do takich rewelacji, ponieważ częściej panuje przekonanie, że wnętrze piramidy sprawia, że w kopule występują zakłócenia pola magnetycznego.Oczywiście wiele z tych tak zwanych faktów, to tylko miejscowe legendy, ponieważ nikt nie jest w stanie potwierdzić tych rewelacji. Jak sami widzimy Mazury, zgłębiają przed nami naprawdę ciekawe tajemnice, które warto dzisiaj zbadać, by dowiedzieć się, jaka jest prawda. Oczywiście Mazury to przede wszystkim miejsce do odpoczynku i właśnie w ten sposób powinniśmy traktować tutejsze okolice i w pełni zrelaksować się, na tle pięknej natury.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij