Kraj faraonów zaskakuje wieloma atrakcjami turystycznymi. Bez wątpienia to idealne miejsce na relaks na plaży i w 5-gwiazdkowym hotelu, ale warto poznać kilka jego tajemnic i wspaniałych zakątków. Dar Nilu, bo tak często określa się Egipt, słynie ze wspaniałej pogody przez cały rok, kontrastujących krajobrazów, bezkresnej pustyni, bajecznego świata podwodnego i oczywiście piramid. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Egipcie!

Egipt oferuje tak wiele możliwości, że trudno zdecydować się na konkretne wycieczki – panują tu idealne warunki do nurkowania, warto wybrać się w rejs statkiem na plaże niczym z bajki lub wyprawę na wielbłądach po niekończącej się pustyni. Trzeba zobaczyć Kair i słynne piramidy oraz Luksor, ale warto podziwiać też tutejszą przyrodę, zdobyć Górę Mojżesza czy pływać z delfinami. Różnorodność ta sprawi, że każdy odkryje Egipt po swojemu…

Rajskie plaże wizytówką Egiptu

Jeśli głównym celem naszej podróży jest chęć relaksu, w trakcie wakacji w Egipcie warto skusić się na rejs na wyspę należącą do Narodowego Parku Podwodnego. Odpoczynek na prywatnej plaży niczym z bajki gwarantowany! Mahmya zachwyca drobnym piaszczystym piaskiem, a morze turkusowymi odcieniami delikatnie zmieniającymi się w promieniach słońca.

Aktywni nie oprą się też pokusie nurkowania oraz snurkowania. Egipt słynie z malowniczych widoków, ale także… pod wodą! Bogactwo fauny i flory doprawdy robi wrażenie, a obserwacja podwodnego świata to niezapomniane przeżycie. Można ujrzeć jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.

Wschód słońca na Górze Mojżesza

Synaj – półwysep w kształcie trójkąta – słynie z plaż na riwierze Morza Czerwonego i terenów pustynnych. Ma jednak jeszcze jedną atrakcję, jedną z najważniejszych w całym Egipcie – Górę Mojżesza. Na jej szczyt przez cały rok odbywają się pielgrzymki wyznawców różnych religii, aby na własne oczy ujrzeć miejsce, w którym otrzymał od Boga dekalog.

Wycieczki na szczyt organizowane są zwykle wieczorem. Klasztor św. Katarzyny robi imponujące wrażenie – to prawdopodobnie najstarszy zamieszkały klasztor chrześcijański na świecie. Następnie w towarzystwie innych piechurów oraz niezwykle jasnych gwiazd zaczyna się wspinaczka szlakiem wielbłądzim na słynną Górę Mojżesza. Warto wybrać się w tę 3-godzinną podróż, gdyż widoki pozostają w pamięci na długo – można mieć okazję zobaczyć taki wschód słońca tylko raz w życiu!

W drodze powrotnej koniecznie trzeba poświęcić nieco czasu na sam klasztor. Bazylika Justyniana pochodząca z VI wieku, kolekcja ikon oraz słynny krzew gorejący to kolejne obowiązkowe punkty programu zwiedzania.

Rejs do Parku Narodowego Ras Mohammed

Rejs statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed to wyprawa na ucztę dla oczu! Można ujrzeć aż 150 różnych rodzajów koralowców i setki gatunków ryb. Ich różnorodność i kolorystyka pozwolą zrozumieć, dlaczego egipskie rafy koralowe słyną jako najpiękniejsze na świecie!

Można wielokrotnie zejść ze statku pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, aby napawać się bajecznymi widokami. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych wycieczek fakultatywnych organizowanych w Egipcie. Podobne wrażenia zapewnia Abu Dabab, gdzie mieści się podwodny rezerwat przyrody.

Miłośnicy przyrody i aktywnego odpoczynku w promieniach egipskiego słońca powinni wybrać się także na safari na wielbłądach lub quadach. Niezależnie od wyboru przejażdżka po wydmach, wzdłuż beduińskich wiosek, obfituje w emocje!


Artykuł został opracowany we współpracy z Biurem Podróży Exim Tours specjalizującym się m.in. w organizacji wczasów w Egipcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ