Zaskakujący Egipt

Zaskakujący Egipt

Kraj faraonów zaskakuje wieloma atrakcjami turystycznymi. Bez wątpienia to idealne miejsce na relaks na plaży i w 5-gwiazdkowym hotelu, ale warto poznać kilka jego tajemnic i wspaniałych zakątków. Dar Nilu, bo tak często określa się Egipt, słynie ze wspaniałej pogody przez cały rok, kontrastujących krajobrazów, bezkresnej pustyni, bajecznego świata podwodnego i oczywiście piramid. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Egipcie!

Egipt oferuje tak wiele możliwości, że trudno zdecydować się na konkretne wycieczki – panują tu idealne warunki do nurkowania, warto wybrać się w rejs statkiem na plaże niczym z bajki lub wyprawę na wielbłądach po niekończącej się pustyni. Trzeba zobaczyć Kair i słynne piramidy oraz Luksor, ale warto podziwiać też tutejszą przyrodę, zdobyć Górę Mojżesza czy pływać z delfinami. Różnorodność ta sprawi, że każdy odkryje Egipt po swojemu…

Rajskie plaże wizytówką Egiptu

Jeśli głównym celem naszej podróży jest chęć relaksu, w trakcie wakacji w Egipcie warto skusić się na rejs na wyspę należącą do Narodowego Parku Podwodnego. Odpoczynek na prywatnej plaży niczym z bajki gwarantowany! Mahmya zachwyca drobnym piaszczystym piaskiem, a morze turkusowymi odcieniami delikatnie zmieniającymi się w promieniach słońca.

Aktywni nie oprą się też pokusie nurkowania oraz snurkowania. Egipt słynie z malowniczych widoków, ale także… pod wodą! Bogactwo fauny i flory doprawdy robi wrażenie, a obserwacja podwodnego świata to niezapomniane przeżycie. Można ujrzeć jedne z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.

Wschód słońca na Górze Mojżesza

Synaj – półwysep w kształcie trójkąta – słynie z plaż na riwierze Morza Czerwonego i terenów pustynnych. Ma jednak jeszcze jedną atrakcję, jedną z najważniejszych w całym Egipcie – Górę Mojżesza. Na jej szczyt przez cały rok odbywają się pielgrzymki wyznawców różnych religii, aby na własne oczy ujrzeć miejsce, w którym otrzymał od Boga dekalog.

Wycieczki na szczyt organizowane są zwykle wieczorem. Klasztor św. Katarzyny robi imponujące wrażenie – to prawdopodobnie najstarszy zamieszkały klasztor chrześcijański na świecie. Następnie w towarzystwie innych piechurów oraz niezwykle jasnych gwiazd zaczyna się wspinaczka szlakiem wielbłądzim na słynną Górę Mojżesza. Warto wybrać się w tę 3-godzinną podróż, gdyż widoki pozostają w pamięci na długo – można mieć okazję zobaczyć taki wschód słońca tylko raz w życiu!

W drodze powrotnej koniecznie trzeba poświęcić nieco czasu na sam klasztor. Bazylika Justyniana pochodząca z VI wieku, kolekcja ikon oraz słynny krzew gorejący to kolejne obowiązkowe punkty programu zwiedzania.

Rejs do Parku Narodowego Ras Mohammed

Rejs statkiem w kierunku Parku Narodowego Ras Mohammed to wyprawa na ucztę dla oczu! Można ujrzeć aż 150 różnych rodzajów koralowców i setki gatunków ryb. Ich różnorodność i kolorystyka pozwolą zrozumieć, dlaczego egipskie rafy koralowe słyną jako najpiękniejsze na świecie!

Można wielokrotnie zejść ze statku pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, aby napawać się bajecznymi widokami. To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych wycieczek fakultatywnych organizowanych w Egipcie. Podobne wrażenia zapewnia Abu Dabab, gdzie mieści się podwodny rezerwat przyrody.

Miłośnicy przyrody i aktywnego odpoczynku w promieniach egipskiego słońca powinni wybrać się także na safari na wielbłądach lub quadach. Niezależnie od wyboru przejażdżka po wydmach, wzdłuż beduińskich wiosek, obfituje w emocje!


Artykuł został opracowany we współpracy z Biurem Podróży Exim Tours specjalizującym się m.in. w organizacji wczasów w Egipcie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij