Nauka języka angielskiego na Malcie Sprawdź, dlaczego warto!

Nauka języka angielskiego na Malcie? Sprawdź, dlaczego warto!

Malta to wyspa położona na Morzu Śródziemnym, którą rokrocznie odwiedza coraz więcej turystów z całego świata. Powodów odwiedzenia jej jest kilka, ale jednym z ważniejszych może być nauka języka angielskiego w jego naturalnym środowisku, czyli kraju, w którym każdy biegle się nim posługuje. Oto nasze powody, dla których warto wyjechać na Maltę i nauczyć się angielskiego.

Wyjazd zagraniczny, szczególnie ten w wakacje, może przynieść wiele nowych i ciekawych doświadczeń oraz mnóstwo pozytywnych wspomnień. Z jednej strony każdy, kto kończy rok szkolny i zaczyna najpiękniejszy okres w ciągu całego roku – wakacje, marzy o wyjeździe. Z drugiej strony, warto na takim wyjeździe połączyć przyjemne z pożytecznym i wyjechać do miejsca, w którym będziemy mogli się czegoś nauczyć, doświadczyć czegoś nowego. Spędzając czas w nowym miejscu mamy niepowtarzalną okazję na poznanie ludzi z innych krajów, zwyczajów, kultury, tradycji, kuchni czy zabytków. Malta jest wyspą, która od lat przyciąga turystów i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób zainteresowanych kursem języka angielskiego. Sprawdźmy, dlaczego warto przyjechać na Maltę i uczyć się tutaj angielskiego.

1. Świetna opinie o wyspie

Malta jest wyspą, posiadającą bardzo dobre opinie od osób, które odwiedziły ją choć raz w życiu. Egzotyczna roślinność, śródziemnomorski klimat, wspaniała atmosfera beztroskiego życia w międzynarodowym towarzystwie kursantów z innych krajów sprawia, że osoby zainteresowane nauką języka angielskiego coraz chętniej i częściej wybierają właśnie Maltę jako idealne miejsce do wyjazdu na wakacyjny kurs językowy. Rokrocznie odwiedza ją kilka milionów turystów. To mówi samo za siebie! Pozytywne doświadczenia takiej grupy ludzi, to najlepsza rekomendacja.

2. Malownicze miejsca i urokliwe zabytki

Podczas wyjazdu na kurs językowy na Maltę warto oderwać się od codziennych obowiązków i wykorzystać wolny czas na odwiedzenie malowniczych i urokliwych miejsc, z których Malta słynie. Wśród nich warto wymienić Vallettę, stolicę wyspy, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ponadto warto odwiedzić Mdinę, Rabat, Comino czy Sliemę, które są bogate w relikty z przeszłości i wspaniałe budowle historyczne. Chcąc skorzystać z błogiego lenistwa na plaży, warto udać się na Golden Bay, gdzie złoty piasek i przejrzysty kolor wody sprawią, że poczujemy się jak na prawdziwych wakacjach.

3. Język angielski na każdym kroku

Malta nie bez powodu nazywana jest „słoneczną Wielką Brytanią”. Wyspa jest dawną kolonią brytyjską, dlatego język angielskim jest tutaj drugim, urzędowym językiem. Dzięki temu Malta ma szeroko otwarte drzwi dla międzynarodowej turystyki, ponieważ każdy turysta, który ją odwiedza bez problemu porozumie się w języku angielskim. To także doskonałe miejsce na rozwój szkół językowych, które w swoich murach (i poza nimi) uczą kursantów przede wszystkim swobody mówienia i bezstresowego porozumiewania się z innymi. Nauka w takim miejscu jest czystą przyjemnością, a Maltańczycy chętnie i otwarcie rozmawiają z obcokrajowcami. Każdy uśmiech czy przyjazne spojrzenie spowoduje, że łatwiej nawiążemy kontakt i rozpoczniemy niezobowiązującą rozmowę z miejscowymi.

Jeśli planujemy skorzystać z organizowanego kursu, to wybór szkół językowych, rodzaju kursu, organizacji transportu czy zakwaterowania najlepiej pozostawić firmom specjalizującym się w tego typu wyjazdach językowych. Jedną z nich jest Agencja Turystyczna ATAS, która pomaga w załatwieniu wszystkich formalności, gwarantując konkurencyjną cenę, oszczędność czasu i gwarancję jakości. Samodzielnie trudno jest wyszukać w sieci adekwatne alternatywny dla któregokolwiek aspektu wyjazdu językowego. Nawet przy maksymalnym zaangażowaniu trudno konkurować z rozeznaniem rynku i umiejętnościami w organizacji wyjazdów językowych.

4. To nie tylko kurs językowy – to także czas wolny!

Kurs języka angielskiego za granicą to nie nauka. W szkole językowej spędzamy zazwyczaj 4-5 godzin dziennie (o ile zdecydujemy się na kurs standardowy). Drugą część dnia można przeznaczyć na aktywne spędzanie czasu razem z innymi kursantami podczas wycieczek i zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez szkołę. Wyjście do kina, na kręgle, plażowanie, wycieczka krajoznawcza po okolicy, a może wyjazd do Blue Lagoon czy na wyspę Comino – to wszystko na nas czeka w wolnym czasie od zajęć. Jeśli nadarzy się okazja, warto wziąć udział w którejś z licznych ulicznych fest organizowanych z okazji licznych świąt religijnych, często kończących się okazałymi pokazami sztucznych ogni.

5. 360 słonecznych dni w roku

Śródziemnomorski klimat i pogoda to zdecydowanie jedna z największych zalet Malty. Temperatura wody nie spada tutaj w ciągu całego roku poniżej 20 stopni Celsjusza i jest najwyższa w całej Europie! Najchłodniejsze miesiące na Malcie to styczeń i luty, kiedy termometry wskazują 16-17 stopni. Lato jest suche i gorące – powyżej 25 stopni. Sezon letni trwa tu aż 8 miesięcy i trwa od połowy kwietnia aż do listopada. Dlatego każdy z pewnością znajdzie odpowiedni termin na przyjazd na tę słoneczną wyspę.

Warto przyjechać na Maltę i skorzystać nie tylko z uroków wyspy, przepięknej pogody, ale także podszkolić się w języku angielskim. To w końcu język, którym będziemy mogli porozumieć się z innymi na całym świecie i który otworzy nam drzwi do kariery zawodowej, awansu czy nawiązania międzynarodowych znajomości. Na Malcie bez problemu dogadamy się po angielsku z każdym. A to da nam wyjątkową okazję do poznania kultury, tradycji, zwyczajów oraz lokalnej kuchni w czasie codziennych rozmów z mieszkańcami. A do tego międzynarodowe grono na kursie językowym sprawi, że rozmowy w obcym języku staną się czystą przyjemnością.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij