Wypoczynek na biwaku

Na pewno każdy z nas lubi przyrodę, ponieważ na łonie natury jesteśmy w stanie czuć się o wiele lepiej, niż w innych miejscach. Biwak to idealny pomysł na udaną wycieczkę pod warunkiem, że uda nam się w pełni zachować odpowiednie zasady, które trzeba bezwzględnie w tego typu miejscach przestrzegać.
Z tym nie ma żartów, ponieważ w lesie, podobnie jak w wielu innych miejscach również obowiązują jasne zasady i nie wolno nam ich w żaden sposób łamać. Jeśli nie posłuchamy, to możemy w taki sposób zapłacić sporą grzywnę, więc lepiej się dwa razy zastanowić, zanim cokolwiek zrobimy.

Nie hałasujmy

Jeśli jesteśmy na biwaku, nie wolno nam robić hałasu. Jeśli zaczniemy się zachowywać głośno, to możemy przez to zakłócić spokój zwierzętom mieszkającym w lesie. Dziki ryk może je wypłoszyć, przez co staną się dla nas niebezpieczne, zwłaszcza jeśli zaczną zmierzać w popłochu w naszą stronę. Musimy więc ograniczyć swój głos i nie wolno nam zakłócać naturalnego środowiska zwierząt, bo inaczej zapłacimy grzywnę.Oczywiście na kempingu znajdują się tez inni ludzie i musimy ich w pełni uszanować, przez co lepiej zachowywać się cicho i pozwolić innym ludziom, na udany wypoczynek. W lesie jest o tyle ciężko, że głos potrafi roznosić się na duże odległości. Właśnie dlatego musimy się nauczyć mówić cicho, ponieważ tylko wtedy będziemy w stanie wypoczywać, nie zakłócając innym ludziom spokoju.

Grillujemy

Jeśli zaczynamy grillować, to powinniśmy ustawić sprzęt w taki sposób, aby dym nie leciał w stronę innych wypoczywających. Starajmy się zachowywać godnie, ponieważ inni nie przyjechali tu po to, aby wąchać zapachy dymu i sadzy, który unosi się w powietrzu. Grill musi być czysty, aby nie wydawał, specyficznego zapachu zapamiętajmy, że po każdym użyciu, trzeba go ponownie wyczyścić. Jeśli jesteśmy na kempingu, to z pewnością mamy ze sobą sporo śmieci, powstałych w wyniku konsumpcji różnych towarów.Nie wolno nam tego wszystkiego zostawiać w lesie, powinniśmy po sobie posprzątać, zwłaszcza jeśli wracamy do domu. Śmieci można bez problemu wrzucić do oznaczonego pojemnika lub zabrać ze sobą. Pod żadnym pozorem nie zakopujmy śmieci w lesie, nie niszczmy własnego środowiska naturalnego. Jeśli już powoli opuszczamy obozowisko, to powinniśmy je zostawić w takim stanie, jakim było przed naszą wizytą. Nauczmy się kultury, ponieważ jest ona bardzo ważna na kempingu. Jeśli nie ma oznaczonego pojemnika na śmieci, to powinniśmy mieć ze sobą plastikowe torby, gdzie bez problemów możemy umieścić wszystkie nieczystości.

Bawmy się dobrze

Jeśli w obozowisku znajdujemy się w większej grupie znajomych, to również musimy zachować odpowiednią kulturę. Jeśli przyjechaliśmy z nimi wspólnie, to powinniśmy razem wypoczywać, a nie osobno, to bardzo ważna zasada, ponieważ tylko w odpowiednim gronie jesteśmy w stanie dobrze się bawić. Warto też zachować zasady uprzejmości, ponieważ w ten sposób poprawiamy tylko atmosferę, jaka panuje podczas naszego wypoczynku. Jeśli jedziemy na kemping z dziećmi, to powinniśmy je pilnować, aby nie oddaliły się zbyt daleko od obozowiska, ponieważ w lesie znajduje się wiele potencjalnych niebezpieczeństw.W takich warunkach musimy być przygotowani na każdą sytuację. Pamiętajmy, że w takim wypoczynku chodzi głównie o zabawę, nie należy jej unikać, tylko starać się ją inicjować, tylko w taki sposób jesteśmy w stanie rozerwać się na biwaku. Na pewno wspólna zabawa na biwaku z rodziną, zawsze będzie niezapomniana i warto o tym pamiętać, jeśli wybieramy się tam wszyscy razem.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij