Holandia- miejsce z tradycjami

Dzisiaj wyjazd na wycieczkę nie jest trudnym zadaniem. Na pewno bardzo dużym ułatwieniem są wolne granice, dzięki czemu możemy się przemieszczać bez żadnego dodatkowego dokumentu, na terenie całej Unii Europejskiej.
Takie podejście pozwala nam na zaplanowanie trasy wycieczki oraz miejsca, gdzie ostatecznie udamy się na wypoczynek. Jeśli szukamy spokojnego miejsca, to najlepszym rozwiązaniem na wycieczkę wydaje się Holandia. Stolica wiatraków ma nam naprawdę wiele do zaoferowania pod warunkiem, że wybierzemy się w taką długą i bardzo emocjonującą podróż. Holandia to przede wszystkim świeckie tradycje, takie jak Dzień Śledzia, który dawniej nazywany był dniem flagi. Warto wspomnieć, że jest to nie tylko bardzo uroczysty, ale i charakterystyczny dzień, który uznawany jest w całej Holandii, za wielkie święto narodowe. Warto dodać, że podczas ogólnych uroczystości następuje punkt kulminacyjny całego dnia, czyli degustacja świeżego śledzia.

Port w Hadze

Oczywiście tego typu zabawy odbywają się w porcie zlokalizowanym w dzielnicy Hagi. Tradycyjnie pierwsza beczka świeżego śledzia, jest zawsze sprzedawana na aukcji rybnej. Zazwyczaj licytujący odkupują beczkę za duże pieniądze, a same środki przekazywane są na cele społeczne i charytatywne.

W porcie zawsze zbierze się duża liczba osób chcących skosztować świeżego śledzia. Warto zauważyć, że tamtejsze śledzie posiadają bardzo dużo witamin i związków, które pozwalają zachować długie i dostatnie życie. Oczywiście Holandia słynie z rybołówstwa, jest to jedna z najważniejszych dziedzin gospodarki w tych stronach.

Inne ważne wiadomości

Warto zauważyć, że w Holandii, Polacy posiadają bardzo duże skupiska polonijne. Bardzo wiele osób przyjeżdżających do tego miejsca w celach wycieczkowych, zostaje już tu na zawsze, ponieważ miejsce to obfituje w bogaty i bardzo różnorodny rynek pracy, który w połączeniu z aktywną turystyką, daje nam odpowiednią mieszankę. Warto też przy okazji spojrzeć na ludzi, którzy są niezwykle sympatyczni.

Rodowici Holendrzy zamieszkujący tę ziemię od lat z radością witają turystów oraz dzielą się z nimi ciekawostkami na temat wielu ciekawych miejsc, które są bardzo rozpoznawalne, gdyż znamy je między innymi z podręczników książek. Oczywiście nowoczesna turystyka nie powinna odbywać się na pieszo, dlatego podczas zwiedzania dobrze jest wykorzystać miejski transport. To bardzo ważne, ponieważ Holandia jest bardzo rozległym państwem i dotarcie do poszczególnych atrakcji, może nam zająć nieco więcej czasu, dlatego podróż autokarem skraca przede wszystkim czas oczekiwania, na dotarcie do celu.

Holandia dzieli się na mniejsze rejony

Przede wszystkim, nie należy skupiać się tylko i wyłącznie na stolicy Holandii. Jeśli zamierzamy zwiedzać, to zawsze powinniśmy skupić się na wielu mniejszych miejscowościach, które mają nam do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji. Nie warto dzisiaj rezygnować z takiego zwiedzania, ponieważ turyści mogą zobaczyć wiele różnych obiektów sakralnych i innych pozostałości po dawnych latach, kiedy Holandia miała najlepsze lata rozkwitu. Tak więc wycieczka do Holandii to idealny wybór na każde wakacje, zwłaszcza jeśli chcemy zobaczyć więcej.

Krótka wycieczka po tego typu miejscach będzie dla nas mało interesująca, ponieważ nie zwiedzimy zbyt wielu zabytków. To ogromne marnotrawstwo, ponieważ Holandia jest nam w stanie zaimponować, zwłaszcza jeśli spojrzymy na ogólną architekturę, która łączy klasyczne podejście z nowoczesnym odbiorem świata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij