Ekstremalna wspinaczka

Aktywna forma wypoczynku, to nadal dla wielu ludzi chęć sprawdzenia swoich umiejętności. Jak się okazuje, człowiek to nie jest, aż tak skomplikowana osoba, jakby mogło się nam wydawać.
Po prostu niektórzy lubią ruch bardziej niż inne osoby i dla nich wysiłek, jest formą satysfakcji z dobrze wykonanego zadania. Dla wielu, ekstremalne podejście do wycieczki to przede wszystkim chęć przełamania własnych lęków i słabości. Z tego wszystkiego płynie niesamowita satysfakcja, jeśli faktycznie uda nam się dokonać niemożliwego. Osiągnięcie celu, już samo w sobie jest dla nas dużym sukcesem.

Sport w mocniejszym wydaniu

To właśnie dlatego ludzie się wspinają, a samą wspinaczkę traktują jak sport, ciężki, ale niezwykle satysfakcjonujący.

Nie musimy tego robić sami, równie dobrze możemy dzisiaj wspinaczkę uprawiać ze znajomymi, co wiąże się nie tylko z samą radością wpinania, ale i wspólnymi wakacjami, jakie możemy spędzić razem. To właśnie taka ewentualność sprawia, że wspinaczka jest ciekawym elementem wycieczki i nie może jej zabraknąć. To naprawdę fajne uczucie, jeśli kilkunastu z pozoru niepodobnych do siebie ludzi, łączy jedna, ale jakże ważna pasja. Oczywiście nie musimy wspinać się tylko i wyłącznie na ścianach wspinaczkowych, wytworzonych przez człowieka. W tego typu miejscach bardziej szkolimy swoje umiejętności tylko po to, aby przygotować się na prawdziwe wyzwanie, które postawi przed nami natura. Nie należy się oszukiwać, jeśli wybieramy się na wycieczkę zagraniczną i naszym celem jest wspinaczka ekstremalna, to z pewnością nie będzie to spacer.

Trening czyni mistrza

Gdy znajdujemy się przed występem skalnym, musimy być przygotowani na wszystko, to nie jest sala treningowa, gdzie możemy popełnić błąd, który potem można skorygować. To już nie jest zabawa, ponieważ we wspinaczce ekstremalnej poważniejszy błąd, może kosztować nas życie.

Miłośnicy mocniejszych wrażeń nie odstrasza ten fakt, zwłaszcza jeśli ich naturą jest ciągłe przełamywanie własnych barier. Jeśli wspinamy się na poważniejszą górę, to wszystkie nasze ruchy muszą być skoordynowane. Odpowiednia sekwencja i spokój pozwolą nam zachować bezpieczeństwo. Podczas takiej wycieczki, także sprzęt odgrywa najważniejszą rolę. Warto postawić na najwyższej klasy uprząż i inne elementy, które poprawią bezpieczeństwo i ułatwią nam to trudne zadanie. Pamiętajmy, że aby wyruszyć na wyprawę wspinaczkową, potrzebujemy przynajmniej kilkunastu lat praktyki. Tylko w takich wypadkach, możemy traktować się jako zawodowca, który w pełni rozumie ryzyko, jakiego się podejmuje. Wspinaczka to z pewnością niesamowite doznania, zwłaszcza jeśli zdobywa się Alpy czy też inne charakterystyczne masywy górskie. Podczas prawdziwej wspinaczki, liczy się to aby zachować jak najwięcej energii. Nie możemy się szybko męczyć, ponieważ nie będziemy w stanie pokonać całej trasy, a nie wolno nam przerwać w połowie.

Wycieczka nie dla każdego

Dlatego musimy być zdecydowani na to, aby zajmować się tym bardziej profesjonalnie. Jeśli nie czujemy się na siłach to lepiej zostać na ściance wysokościowej w szkole, gdzie błędy nie są karane bolesnym upadkiem z dużej wysokości.

Niestety alpinista czy też inna osoba zajmująca się sportami ekstremalnymi, to przede wszystkim ryzykant, typ turysty, który pragnie mocnych wrażeń. Nie należy bać się wysokości, jeśli mamy lęk to zazwyczaj jest to natychmiastowa dyskwalifikacja. W takim wypadku nie nadajemy się do wspinaczki i lepiej zostać przy bezpiecznych wycieczkach nad morze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij