Czy warto zwiedzać świat bez biura podróży? Zalety i wady organizacji wyprawy

Za kilka miesięcy rozpoczną się wakacje, czas urlopowy. Zapewne już teraz zastanawiamy się, w jaki sposób je spędzimy. Wyjedziemy z biurem podróży, czy może zorganizujemy wyjazd na własną rękę? Na te i inne pytania pomoże wam odpowiedzieć poniższy artykuł.

CZY WARTO PODRÓŻOWAĆ NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego. To skutek tak licznych bankructw biur podróży, a także faktu, iż wyjazd taki możemy zorganizować w prosty sposób i sprawniej dostosować go do naszych potrzeb, niz ma to miejsce w przypadku zorganizowanej przez biuro wycieczki.

KIEDY ZAREZERWOWAĆ BILETY LOTNICZE?

Najpierw musimy ustalić, dokąd chcemy się udać, a następnie zacząć obserwować ceny i promocje, które się pojawiają. Jeżeli rozpoczniemy wczesne poszukiwania, będziemy mieć sporą szansę na zarezerwowanie ich naprawdę tanio. Choć prawda jest taka, iż najlepsze oferty pojawiają się mniej więcej na miesiąc przed wylotem.
Kiedy już znajdziemy dobra ofertę, decydujmy się na nią od razu, ponieważ ilość biletów jest zawsze ograniczona. Dobrze tez sprawdzać pobliskie lotniska, ponieważ przylot na lotnisko znajdujące nie w centrum miasta, a na przykład w mieście sąsiednim, może nam się naprawdę opłacić, tak samo jak zmiana terminu jeden dzień w tył lub w przód.

KIEDY NOCLEG JEST NAJKORZYSTNIEJSZY?

Kiedy już zarezerwowaliśmy bilety, pora na rezerwację noclegu. Ważne, w jaki sposób chcemy spędzić urlop. Jeżeli zależy nam głównie na odpoczynku, najlepiej zarezerwować hotel w pobliżu plaż. Jeśli zależy nam na zwiedzaniu, zdecydujmy się na hotel położony w centrum miasta – koszty zapewne będą większe, jednak odejdą te związane z dojazdem na miejsce.

Jeżeli rezerwujemy nocleg, dobrze pamiętać o zapytaniu, czy hotel zapewnia gościom transfer z lotniska i na lotnisko.

JEŚLI CODZIENNIE BĘDZIESZ W INNYM MIEJSCU

Zaletą samodzielnego wyjazdu jest elastyczność. Możecie zmieniać hotele w zależności od swoich potrzeb. Osoby, które planują wczasy objazdowe nie muszą brać pod uwagę kosztów związanych z wynajęciem samochodu, ponieważ zdecydowanie wygodniejszym i łatwiejszym rozwiązaniem jest pociąg.

Szczególnie, jeśli wybieracie się do europejskiego kraju, napotkacie na wspaniale rozwiniętą sieć kolejową, dzięki temu jazdę spędzicie w naprawdę komfortowych warunkach. Nie będziecie musieli również zawracać sobie głowy tym, gdzie zaparkować samochód, co dostarczyć może wielu problemów. Dodatkowo bilety na europejskie linie możemy kupić także w Polsce.

PORADY PRAKTYCZNE

Kiedy zarezerwowaliście już bilety i hotel, pozostaje ustalenie miejsc podróży i zapoznanie się z kulturą, zwyczajami i atrakcjami docelowego miejsca podróży. Dobrze zorganizowany wyjazd to podstawa i gwarancja udanej wyprawy.
Warto dowiedzieć się, w jakim miejscu jeść, zrobić zakupy, a także przyswoić nieco informacji na temat ochrony zdrowia w danym kraju lub kwestii wizowych. Czasami zakup wizy w Polsce okazuje się dużo tańszy niż, gdybyśmy zdecydowali się zrobić to dopiero na miejscu.

WYMIANA WALUTY

Zagraniczne kantory często pobierają wysoką prowizję za wymianę walut, dlatego rzadko jest to interes opłacalny, Lepszym rozwiązaniem będzie wymiana waluty w Polsce, skorzystanie z internetowego kantoru, bądź płacenie na miejscu kartą. jeżeli posiadamy kartę Visa, rozliczana jest ona w dolarach, natomiast Mastercard w euro.
Dlatego, jeśli płacimy kartą Visa wpadamy w kolejną pułapkę, ponieważ podczas każdej transakcji narażamy się na opłatę za przewalutowanie.
Wyjazd zorganizowany na własną rękę wiąże się z dobrym zaplanowaniem, jednak jego korzyści są tego warte. Wysoko rozwinięta turystyka i urlop przez nas zorganizowany pozwalają nam na cieszenie się wolnym czasem, dlatego zaplanujmy go z głową – niech będzie niezapomniany!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij