Pomysły na integracje w firmie w czasie pandemii koronawirusa

Pomysły na integracje w firmie w czasie pandemii koronawirusa

Integracja pracowników to bardzo ważny element współpracy. Pozwala nie tylko na lepsze poznanie się, ale i zacieśnianie więzi i odkrycie swoich mocnych i słabych stron. Konieczność pozostania w domu wymusiła na nas ograniczenie spotkań towarzyskich. Jak można zorganizować integracje pracowników w czasie pandemii koronawirusa?

 

Jak zorganizować integrację w firmie w czasie pandemii koronawirusa?

Pandemia koronawirusa zamknęła w domu na długie miesiące wielu z nas. Tęsknimy za wizytami w pracy, spotykaniem znajomych i przyjaciół. Nowi pracownicy bardzo rzadko mają okazję nawiązać więzi ze swoimi współpracownikami – za pomocą Internetu jest to dużo trudniejsze niż podczas spotkań na żywo. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zorganizowania integracji pracowników podczas pandemii koronawirusa. Należy jednak przestrzegać na niej zaleceń rządu dotyczących prewencji rozprzestrzeniania się koronawirusa, takich jak środki ochrony limity osób czy dystans społeczny. Warto przygotować się do zmierzenia temperatury każdemu z uczestników. Osoby, które martwią się, że samodzielnie nie podołają przygotowaniu integracji, muszą wiedzieć, że wyjazdy integracyjne pomoże zorganizować np. firma bcamp.pl. Zajmie się także obsługą eventu, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jego uczestnikom.

 

Pomysły na integrację pracowników w czasie pandemii

Podczas organizowania integracji w czasie pandemii warto pamiętać, że dużo lepszym pomysłem niż spędzanie czasu w zamkniętych pomieszczenuiach będą zajęcia na świeżym powietrzu. Bardzo dobra opcją jest zaproponowanie pracownikom sportowych aktywności np. spływów kajakowych, wyścigów rowerowych czy paintballa. Innym świetnym pomysłem jest włączenie się w akcję dokarmiania zwierząt, wyprowadzania na spacer psów ze schroniska, budowania uli czy sprzątanie lasów. Dzięki temu pracownicy nie tylko zintegrują się, ale i zrobią coś dobrego dla świata. W czasie pandemii koronawirusa można zorganizować warsztaty oraz konferencje na świeżym powietrzu. Dużą popularnością cieszą się także pikniki podzielone na strefy, w której na uczestników czekają zróżnicowane atrakcje. W każdej ze stref jednorazowo może przebywać określona liczba osób, co sprzyja zachowaniu dystansu społecznego.

 

Czy wyjazd integracyjny to dobry pomysł?

Wraz z umożliwieniem działania obiektów noclegowych niektórzy pracodawcy zaczęli zastanawiać się nad zorganizowaniem wyjazdu integracyjnego, by podziękować pracownikom za ich ciężką pracę podczas pandemii. Choć hotel może wydawać się świetnym pomysłem warto rozważyć kameralne domki położone w małych miejscowościach. Nie mają one atrakcji takich jak baseny, jacuzzi czy SPA, ale mogą stanowić bardzo dobre miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku w otoczeniu przyrody. Specjaliści zalecają, aby wyjazdy w czasie pandemii były możliwe jak najkrótsze. Podczas wspólnego spędzania czasu w zamkniętych mieszczeniach warto pamiętać o środkach bezpieczeństwa – maseczkach, płynach do dezynfekcji rąk bądź rękawiczkach. Należy ograniczyć wspólne szkolenia i konferencje w ciasnych pomieszczeniach oraz w miarę możliwości poprosić pracowników o dojazd własnymi środkami transportu, a nie wspólnym autokarem.

 

A może integracja online?

Praca online pokazała nam bardzo duża moc Internetu oraz nowe możliwości wykorzystania go. Wielu pracodawców decyzje się na zorganizowanie evetów integracyjnych online. Pracownikom można zaproponować udział w grach opracowanych na wzór popularnych teleturniejów, a także warsztaty online wpływające na team building. Ciekawym pomysłem są gry zadaniowe, które mogą być przeprowadzone online. Sprawdzają nie tylko wiedzę i zdolności logicznego myślenia, ale i wpływają pozytywnie na działanie w grupie. Ciekawym pomysłem mogą być wspólne seanse filmowe. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że wielu z nas jest zmęczonych ciągłym siedzeniem w domu i kontaktem z drugą osobą za pośrednictwem komputera lub telefonu, dlatego tego typu eventy integracyjne online mogą nie przynieść uczestnikom tyle radości co klasyczne spotkanie zorganizowane zgodnie z reżmimem sanitarnymi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij