Pomoc drogowa – dlaczego jest potrzebna każdemu kierowcy?

Pomoc drogowa jest przydatnym rozwiązaniem dla każdego posiadacza auta niezależnie od tego, czy mowa o doświadczonym kierowcy, czy też nowicjuszu, który dopiero rozpoczyna swą przygodę za kierownicą. Choć awarie na drodze są niestety przykrą codziennością polskich (i nie tylko) kierowców, to mogą oni skorzystać z takich atrakcyjnych rozwiązań, jak na przykład pomoc drogowa. Świadczeniem usług w tym obszarze zajmują się liczne firmy, w tym między innymi Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz.

Pomoc drogowa – co to jest i dlaczego potrzebuje jej każdy kierowca?

Posiadanie samochodu oznacza wiele korzyści dla jego właściciela – to nie ulega żadnym wątpliwościom. Możliwość dotarcia w krótkim czasie do wytyczonego celu, niezależność czy prestiż w przypadku posiadania luksusowego auta znanej marki to tylko niektóre spośród zalet związanych z posiadaniem samochodu. Jednocześnie, z używaniem pojazdu wiąże się sporo wad. Należy do nich przede wszystkim ryzyko awarii. Jeśli stwierdzimy usterkę podczas majsterkowania w garażu, to problem jest łatwy do rozwiązania – wystarczy skontaktować się z warsztatem mechanicznym bądź rozwiązać problem na własną rękę.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy do awarii dochodzi na środku ruchliwej drogi, kiedy to stres oraz brak wiedzy (lub odpowiednich narzędzi) uniemożliwia samodzielne rozwiązanie problemu. Jakie jest w takim przypadku odpowiednie rozwiązanie? W obecnych czasach coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest pomoc drogowa. Dobrą wiadomość stanowi dla kierowców fakt, że na terenie Polski usługi z zakresu pomocy drogowej świadczy wiele przedsiębiorstw, a ponieważ ich konkurencja stale się nasila, oferują one klientom coraz bardziej atrakcyjne rozwiązania.

Jakie są zazwyczaj trudne sytuacje, którym muszą sprostać kierowcy w trasie? Najczęściej dochodzi do pęknięcia opony samochodowej, zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie, braku paliwa czy usterek mechanicznych. Jeśli awarie te są drobne, a kierowca jest w stanie samodzielnie je rozwiązać – wówczas pomoc drogowa nie jest im potrzebna. Jeśli jednak okaże się inaczej – jedynie wsparcie ze strony doświadczonych specjalistów pomoże w rozwiązaniu problemu.

Profesjonalna pomoc drogowa pomoże z uporaniem się z awarią auta na środku drogi i dotarciem do wcześniej ustalonego celu podróży

Profesjonalna pomoc drogowa pomoże z uporaniem się z awarią auta na środku drogi i dotarciem do wcześniej ustalonego celu podróży

Pomoc drogowa, którą świadczą wyspecjalizowane w tym zakresie przedsiębiorstwa, to usługi, których celem jest sprawienie, by kierowca pomimo trudności na drodze mógł kontynuować przerwaną trasę. Warto przy tym zauważyć, że pomimo szerokiego asortymentu usług, jakie oferują firmy zajmujące się pomocą drogową, wciąż wielu kierowców utożsamia pojęcie „pomoc drogowa” z holowaniem uszkodzonego pojazdu. Tymczasem, jest to błędne, stereotypowe myślenie – decyzja o odholowaniu pojazdu jest podejmowana przez specjalistów z zakresu pomocy drogowej dopiero w sytuacji, gdy usterka jest poważna i uniemożliwia użytkowanie samochodu w sposób bezpieczny dla innych kierowców.

Awaria auta na drodze – co zrobić przed wezwaniem pomocy drogowej?

W przypadku awarii pojazdu, przed wezwaniem pomocy drogowej należy – po zatrzymaniu pojazdu – podjąć następujące działania w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drodze oraz płynności ruchu:

  • włączenie świateł awaryjnych w pojeździe (a w przypadku braku oświetlenia awaryjnego w samochodzie – świateł pozycyjnych),
  • umieszczenie trójkąta odblaskowego. Kierowca powinien dobrze znać przepisy regulujące odległość, w jakiej należy umieścić trójkąt odblaskowy za unieruchomionym samochodem (odległość ta różni się w zależności od rodzaju drogi i wynosi: 100 metrów dla autostrad oraz drogi ekspresowej, od 30 do 50 metrów w przypadku pozostałych dróg poza obszarem zabudowanym oraz około 1 metr w przypadku dróg znajdujących się na terenie obszaru zabudowanego).

Jest to o tyle istotne, gdyż za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym zakresie grozi mandat karny, a nawet ryzyko odholowania pojazdu na komisariat policji.

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko - należy zadbać także o umieszczeniu trójkąta odblaskowego oraz światłach awaryjnych!

Wezwanie pomocy drogowej to jeszcze nie wszystko – należy zadbać także o umieszczeniu trójkąta odblaskowego oraz światłach awaryjnych!

Profesjonalna pomoc drogowa – czy wybór firmy jest ważny?

Jak już wspomniano, obecnie w Polsce funkcjonuje wiele firm, które zajmują się udzielaniem pomocy drogowej dla kierowców. Ważne jest, by wybór był przemyślany, bowiem to od kompetencji firmy zajmującej się pomocą drogową zależy w dużej mierze to, czy udzielone wsparcie pozwoli kierowcy uszkodzonego pojazdu na dotarcie do celu. Jednym z przedsiębiorstw, które może poszczycić się usługami pomocy drogowej o wysokiej jakości, jest Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz. Firma ta działa już od 1999 roku, co oznacza, że zdobyła już wieloletnie doświadczenie pozwalające na rozwiązywanie nawet najpoważniejszych problemów.

Innym z atutów oferty tej firmy jest szeroki asortyment obejmujący między innymi takie usługi, jak:

  • holowanie poważnie uszkodzonych pojazdów,
  • wyciąganie aut z rowów,
  • dowóz paliwa oraz wypompowywanie paliwa (jest to niezwykle przydatna usługa wykonywana na przykład w sytuacji, w której przez pomyłkę wlano benzynę do auta zasilanego dieslem),
  • otwieranie pojazdów,
  • czynności wulkanizacyjne (np. naprawa opon).
Wbrew pozorom, pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdu

Wbrew pozorom, pomoc drogowa to nie tylko holowanie pojazdu

To nie jedyne zalety oferty przedsiębiorstwa: Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz, które zapewnia swoim klientom wsparcie ze strony doświadczonych pracowników dysponujących nowoczesnym sprzętem i pojazdami, Ponadto, usługodawca ten oferuje również Klientom ubezpieczenie przewożonych ładunków i pojazdów. Przedsiębiorstwo działa na terenie Koszalina i okolic.

Podsumowanie – dlaczego profesjonalna pomoc drogowa jest niezbędna?

W jaki sposób zminimalizować ryzyko niedogodności związanych z awarią pojazdu na ruchliwej drodze (samych awarii niestety nie da się uniknąć nawet, jeśli właściciel dba o stan techniczny samochodu)? Optymalnym rozwiązaniem jest w takim przypadku korzystanie z usług wyspecjalizowanego w tym zakresie przedsiębiorstwa. W przypadku wyboru tak doświadczonej firmy, jaką niewątpliwie jest Całodobowa Pomoc Drogowa Marek Okuniewicz, rozwiązanie nawet bardzo poważnego problemu jest możliwe, a kierowca korzystający z jej usług na pewno dotrze na miejsce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij