Jakie pamiątki z podróży warto zachować?

Wyjazd na wspaniałe wakacje wiąże się z chęcią utrwalenia podróży w pamięci jak najdłużej. Praktycznie w każdym miejscu, mniej lub bardziej turystycznym spotykamy stragany i sklepiki z pamiątkami mającymi przypominać o przeżyciach i odwiedzonych miejscach. W poniższym artykule znajdziesz pomysły na praktyczne i pamiątki z podróży, dzięki którym wyjazd na długo pozostanie w Twoich wspomnieniach. 

Fotoalbumy z wyjazdów 

Zdecydowanym faworytem jeżeli chodzi o praktyczne pamiątki z podróży są zdjęcia. Fotografie wykonujemy obecnie na skalę masową bez żadnych ograniczeń różnymi aparatami lub urządzeniami z aparatem. Nawet średniej klasy smartfon umożliwia wykonanie niezłej fotografii. Uwieczniać możesz poznanych ludzi, siebie, budynki, sytuacje, krajobrazy, czy po prostu coś niezwykłego, co przykuło Twoją uwagę. Świetnym pomysłem jest wywołanie wszystkich zdjęć i stworzenie z nich albumu. Taki fotoalbum może zawierać zdjęcia z jednej konkretnej podróży lub wielu wyjazdów, na przykład z całego roku.

Magnesy na lodówkę 

Mnogość dostępnych wzorów sprawia, że każdy może znaleźć magnes dla siebie. Kiedyś kojarzyły się one z kiczem i chińską tandetą, dziś tworzone w różnych stylach i wzorach stanowią niezwykłą ozdobę w Twoim domu. Znajdziesz je praktycznie n akażdym straganie, dlatego poszukiwania magnesu w Twoim ulubionym stylu z pewnością zakończą się powodzeniem. Jest to świetny prezent, zwłaszcza dla tych, którzy kolekcjonują magnesy. 

Lokalne przysmaki

Niekiedy podczas podróży spotykamy się z nowymi, orientalnymi smakami, które są niedostępne w naszym regionie. Aby móc zabrać wspomnienia smaków z podróży warto zakupić lokalne przysmaki z dłuższym terminem ważności. Najczęściej turyści przywożą przyprawy i sosy, sery, wędliny, słodycze oraz alkohol. 

Biżuteria 

Ręcznie wykonane bransoletki czy naszyjniki z naturalnych materiałów mogą być świetną pamiątką z każdej podróży. Dzięki nim utrwalisz w głowie styl danego regionu, techniki tworzenia przedmiotów oraz niezwykłe kamienie i materiały niedostępne w Twoim regionie. Wyjeżdżając za granicę, warto pamiętać o możliwości zakupu biżuterii z materiałów szlachetnych, często w bardzo korzystnych cenach. Na przykład Albania słynie z dobrej jakości srebrnej biżuterii i to w niższych cenach niż w Polsce.

Lokalne pieniądze

Chyba każdy z nas widział euro czy złotówki. Jednak wiele krajów posiadało kiedyś własne waluty, które mogą być dzisiaj niezwykłą pamiątką. Są to na przykład niemieckie marki, greckie drachmy, holenderskie guldeny, czy francuskie franki. Istnieją również kraje, które tak jak Polska nie zrezygnowały z rodzimej waluty, dzięki czemu możesz również przywieźć drobne kwoty nieznanych na co dzień walut, takich jak na przykład dolary namibijskie będące w użyciu w Namibii w Południowej Afryce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij