Jak bezpiecznie i zdrowo podróżować?

Jak bezpiecznie i zdrowo podróżować?

W czasie podróży warto jest stosować odpowiednie zasady i przepisy. Dzięki nim będziemy rozsądnie podchodzić do aktywności fizycznej, jak i pewnych wyzwań, które pojawią się w podróży. Zarazem nie będziemy przekraczać swoich możliwości fizycznych, zdrowotnych czy emocjonalnych. Kiedy już spacerujemy wiele godzin, to musimy tutaj brać pod uwagę kondycję naszych pleców. Czasami bardzo przydatne okażą się przerwy, kiedy możemy się zatrzymać, nabrać sił, a zarazem zadbać o dobre nawodnienie.
By odciążyć kręgosłup, przyda mu się krótki masaż bądź zapewnienie mu podparcia odcinka lędźwiowego. Coś takiego na pewno przydałoby się również podczas kierowania samochodem, natomiast nie jest to dopuszczalne. Przecież kierowca w czasie jazdy musi być skupiony w stu procentach przez cały czas. Dopiero po kilku godzinach jazdy warto pozwolić sobie na przerwę, na przykład przez 15 minut. Wypoczywamy wtedy poprzez wykonywanie ćwiczeń rozciągających i rozluźniających. A po nich możemy również chwilę poświęcić na krótki sen, więc przyda się nam pewna poduszka.

Jakie ćwiczenia dla podróżnika – kierowców i pasażerów:

Ćwiczenia dla podróżujących - kierowcy i pasażerów

  • spokojne wychylanie głowy w niebo
  • skręty głowy w lewy i prawy bark
  • przyciąganie brody do klatki piersiowej

Przydatny może być również trening w postaci krótkiego biegu, przysiadów i innych działań. Na pewno sami znajdziemy jaszcze pomysły na różnorodne ćwiczenia. Dzięki nim do jazdy dalszej będziemy o wiele lepiej przygotowani. Nie należy zapominać o spożywaniu regularnych posiłków, koniecznie wody.

Wskazówki dla pasażerów w samochodzie

Jak bezpiecznie i zdrowo podróżować - wskazówki dla pasażerów w samochodzie
Podróżującym nie jest sam kierowca, ale jeszcze inni pasażerowie, na przykład dzieci i osoby dorosłe. Warto, aby i one miały pełne zadowolenie z podróżowania. Dzieje się tak, jeśli dbają o zachowanie podczas jazdy prawidłowej sylwetki ciała. Kiedy chce im się spać, to tutaj przydatne okaże się zastosowanie poduszki w postaci walca. W łatwy sposób jest w stanie dopasować się do naszego ciała. Występują jeszcze bardziej profesjonalne rozwiązania, jak: poduszka ortopedyczna czy poduszka podróżna. Zajmują naprawdę mało miejsca, a gwarantują nam uzyskanie komfortowego snu i podróżowania.
Uczestnicy podróży po urazach powinni zaopatrzyć się w specjalny kołnierz ortopedyczny. Dzięki niemu udaje się odciążyć kręgi szyjne i wyeliminować inne urazy, kolizje. Dbanie o własne bezpieczeństwo w takich momentach jest bardzo ważne. Przecież na drodze jest tak szybko o pewną stłuczkę i wypadek. O wiele lepiej, jeśli i na to będziemy dobrze przygotowani.

Przygotowanie samochodu do jazdy

Bezpieczne i zdrowe podróżowanie - przygotowanie samochodu do jazdy
Poruszamy się w góry, nad morze i inne miejsca swoim transportem. To najczęściej samochód osobowy, a nawet przyczepka kempingowa. Chcemy dzięki temu być niezależni od innych. I należy przyznać, że to wspaniałe rozwiązanie, z którego powinniśmy chętnie korzystać. Przecież wtedy oszczędzamy na cudzym transporcie, taxi, komunikacji miejskiej. Dodatkowo posiadamy auto, które zawsze pozwoli nam dotrzeć w idealne miejsce, w pobliżu ważnych zabytków czy innych miejsc. Natomiast taki pojazd powinniśmy jak najlepiej przygotować na dłuższą trasę.
Jest to możliwe, jeśli przeprowadzimy przegląd naszego auta. Tutaj przyglądamy się jego stanowi technicznemu, pracy silnika, wszystkim płynom, a zarazem stanie blacharskim, wizualnym. Jeśli mamy pewność, że wszystko działa poprawnie, to jeszcze starajmy się ustalić, jak wygląda sprawa klimatyzacji. Możliwe, że należy ją dać do przeczyszczenia. I wtedy nasze auto będzie idealnie działać przez cały czas podróży. Jest to tym bardziej możliwe, gdy posiadamy sprawne hamulce, jak i dobrze dostosowane opony do pory roku i drogi.
Wnioski: Zdrowe i bezpieczne podróżowanie jest możliwe, zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Wystarczy tylko przed wyjazdem zadbać o właściwy stan techniczny pojazdu, jak i jego porządek wewnątrz. Przydadzą się poduszki, wygodne fotele, a zarazem częste przerwy na ćwiczenia bądź krótki spacer, kawę, wodę. W takich momentach warto również postarać się o wygodną odzież, która podczas jazdy samochodem okaże się dla nas komfortowa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij