Austria dla wszystkich

Plany na wakacje mogą wydawać się odległe, ale warto zaplanować sobie wycieczkę z dużym wyprzedzeniem. Warto to zrobić, ponieważ w ten sposób uda nam się z góry ustalić gdzie jedziemy.
Najlepszym wyjściem na wakacje wydaje się Austria. To właśnie tam spotkamy się z masą różnych miejsc artystycznych, które tworzą duże centra kultury. W praktyce możemy, odwiedzić kilka najważniejszych miast nie pomijając stolicy Wiednia, a kończąc na wycieczkach po Innsbrucku. Warto zauważyć, że Wiedeń to przede wszystkim ogromne katedry, które są rozpoznawalne na całym świecie. Jednym z takich miejsc jest katedra św. Stefana, która charakteryzuje się przede wszystkim ogromną przestrzenią, którą możemy zwiedzać w dowolnej chwili. To bardzo ważne, ponieważ zajmie nam to trochę czasu. Gdy tylko skończymy, warto zobaczyć najważniejsze pałace znajdujące się na terenie Austrii. Nie wolno nam zapomnieć w szczególności o Belwederze, ponieważ jest to jeden z najbardziej znanych zabytków, znajdujący się w Wiedniu. Pałac jest całkowicie wykonany w barokowym stylu, co nadaje mu nieco więcej głębi.

Piękne widoki warte zobaczenia

To architektoniczne cudo tamtych czasów, zostało wykonane przez znanego architekta, na polecenie samego księcia Eugeniusza Sabaudzkiego.

Całość pałacu składa się z dwóch części dolnej wybudowanej w latach 1714-1716 oraz górnej, która została dobudowana w okresie 1720-1722. Bardzo ciekawym urozmaiceniem dla pałacu są jego ogrody, który wyróżniają się tym, że w środku znajdują się posągi sfinksów. Górna część Belwederu, zawsze służyła jako miejsce spotkań i zabaw, gdzie organizowano liczne bankiety i przyjęcia dla wyższej kasty. Ogród został stworzony wcześniej niż to piękne zabudowanie architektoniczne, ale mimo to świetnie wpisuje się w kulturę tego całego miejsca. Warto zauważyć, że tego typu zabudowania nie stanowią rzadkość, ponieważ cała Austria słynie ze znanych pałaców w mniej lub bardziej zachowanej formie.

Rozrywka

Jeśli szukamy ciekawych wydarzeń kulturalnych, to warto odwiedzić Salzburg, który również jest częścią Austrii. To właśnie tam odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne, na które przyjeżdżają turyści z całego świata. Ważnym wydarzeniem jest Letni Festiwal, gdzie najczęściej gromadzą się ludzie, którzy zaznajomieni są między innymi z muzyką klasyczną. Jest to prawdziwy raj, dla osób lubiących tradycyjne brzmienia. Co roku występują tam najważniejsi artyści, którzy są powiązani w mocny sposób z muzyką klasyczną, a także ludową.

W samym Salzburgu co roku odbywa się minimum 4000 różnych imprez kulturalnych, co na pewno budzi wielki podziw, dla tej części Austrii. Jest to prawdziwe miejsce kulturalne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Salzburg to także centrum kongresowe oraz miejsce targowe, co pozwala nam na zakup rozmaitych pamiątek, dzięki czemu jeszcze lepiej będziemy wspominać to miejsce.

Nawiązanie do historii

Jeśli znajdujemy się w Salzburgu, to bez wątpienia powinniśmy odwiedzić także dom Mozarta, w którym znajdziemy wiele dawnych rzeczy, rękopisów oraz innych zabytków, związanych z samym mistrzem muzyki klasycznej.

Dla wielu osób tego typu podróż będzie niezapomnianym przeżyciem, ponieważ jest to zupełnie inna wycieczka niż wszystkie, dlatego warto się zainteresować Austrią, ponieważ znajdziemy tam sporo ciekawych miejsc, które trzeba odwiedzić. W wielu przypadkach warto się zainteresować, takim miejscem, zwłaszcza jeśli lubimy tego typu miasta, gdzie możemy wyłapać wiele ciekawych miejsc.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij