Atrakcje turystyczne Brazylia-poznaj je podczas wycieczki z biurem podróży.

Atrakcje turystyczne Brazylia-poznaj je podczas wycieczki z biurem podróży.

Brazylia-kraj różnorodności.
Brazylia jest największym krajem Ameryki Południowej, zamieszkanym przez około 200 milionów ludzi różnego pochodzenia. Brazylia jest krajem bardzo bogatym kulturowo i turystycznie co każdego roku przyciąga wielu turystów głodnych nowych wrażeń i pięknych widoków. W państwie tym znajduje się wiele zabytków z listy UNESCO, przez Brazylię przebiega zarówno równik, jak i zwrotnik Koziorożca. Brazylia posiada gorący tropikalny klimat, lekko łagodzony przez morskie powietrze znad Atlantyku.

Naturalne piękno – atrakcje turystyczne Brazylia

Jednym z największych dobrodziejstw natury znajdujących się w Brazylii jest Amazonia, a wraz z nią rzeka Amazonka. Stanowią one kultowe atrakcje turystyczne w Brazylii. Amazonia z wilgotnym i gorącym klimatem jest idealnym miejscem na zwiedzenie brazylijskiej dżungli, odpowiednio przygotowana wyprawa pozwoli na poznawanie nowych zakątków świata, czasami nieodkrytych jeszcze przez innych ludzi. Najlepszy okres na podróż do brazylijskiej dżungli to czerwiec-październik. W samym sercu dżungli-mieście Manaus, znajduje się Teatro Amazonas, w tym samym miejscu spotkamy pływające miasta cidade flutuante. Miejsce to jest zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne.

Rzeka Amazonka to druga co do długości rzeka na świecie. Przepływa przez samo serce dżungli, wycieczka łodzią po tej rzece jest nie lada gratką. W czasie tej wyprawy możemy zobaczyć wiele dzikich zwierząt, nigdzie indziej niespotykanych. 

Kolejnym pięknym miejscem w Brazylii jest Rio de Janeiro z charakterystycznym pomnikiem Jezusa Chrystusa na górze Corcovado. Z góry rozciąga się widok na Copacabanę-najpiękniejszą na świecie plażę. Rio jest także znane ze względu na coroczny karnawał, który przyciąga bardzo dużo turystów. Są to pełne cztery dni hucznego świętowania brazylijskiej samby.

Wodospady Iguacu to kolejna atrakcja dla turystów, która jest niemal obowiązkowa, są to jedne z najpiękniejszych wodospadów na świecie. Szum wody z tego miejsca jest słyszalny w odległości 20 kilometrów, a wielkość wodospadów jest nie do opisania za pomocą słów. Jest to jeden z cudów świata, który obowiązkowo trzeba zobaczyć. Kolejnym punktem turystycznym na mapie Brazylii jest Pantanal-mokradła. Okolice te słyną z dzikiej i w 100% naturalnej przyrody. Tutaj możemy zobaczyć jaguary, pumy, anakondy, kapibary, kajmany i wiele innych gatunków zwierząt.

Jeśli chodzi o urbanistykę-warto zobaczyć miasto Brasilia, które jest stolicą kraju. Jest to zupełnie nowe miasto od podszewki zaprojektowane, znajduje się tam stadion piłkarski z Mistrzostw Świata 2014, wiele kościołów, jezioro Paranoa, Plac Trzech Mocarstw oraz Pałac Świtu, z którego rozciąga się oszałamiający widok.

Wracając do plaż – Jericoacoara to dziewicze i piaszczyste plaże znajdujące się w Brazylii. Położone są zaraz przy dzisiaj już rozwiniętych wioskach rybackich, które oczarowują swoim urokiem. Zaraz przy plażach rosną palmy wraz z różnymi gatunkami przepięknej roślinności. Zachód słońca widoczny z tych plaż to jeden z najpiękniejszych widoków na świecie.

Fernando de Noronha-to archipelag ponad 20 wulkanicznych wysp z pięknymi zatokami. Miejsce to przyciąga fanów nurkowania, tutaj możemy nurkować razem z delfinami, żółwiami oraz podziwiać albatrosy. Miejsce to jest zagrożone pod względem degeneracji, dlatego władze wytyczyły odgórną liczbę turystów, którzy mogą jednocześnie przebywać w tym miejscu.

Salvador to jedno z najpiękniejszych miast Brazylii, gdzie możemy zobaczyć pomnik Ludwika Zamenhofa-twórcy esperanto. Liczne zabytki i malownicze domki starego miasta przyciągają turystów, którzy chcą poczuć przeciwny do dżungli klimat.

Brazylia jest miejscem wyjątkowo naturalnym, niedotkniętym ludzką ręką. Jest to raj dla ludzi głodnych wrażeń, podróży po dżungli, Amazonce, spotkaniu się z dzikimi gatunkami zwierząt, a także chcących odpocząć na Copacabanie w Rio de Janeiro. Kraj ten nie rozczarowuje, miejscowi mieszkańcy są przyjaznymi ludźmi, którzy chętnie pomagają turystom. Szeroka baza atrakcji sprawia, że nie ma miejsca na nudę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij