All inclusive, czy wyjazd na własną rękę – jaka jest idealna forma urlopu dla Ciebie?

Jak łatwo się domyślić koszt wyjazdu wakacyjnego różni się od siebie w zależności od tego, czy organizujemy go sami, czy decydujemy się wyjechać z biurem podróży. Sprawdźmy więc, co będzie dla nas najlepsze.

1. DOJAZD I NOCLEG

Nie ulega wątpliwości, że transport i nocowanie w hotelu to najbardziej kosztowne wydatki podczas wyjazdu urlopowego. Tutaj zdecydowanie bardziej opłaca się dojazd na własną rękę.
Natomiast biura podróży także mają wiele plusów. Posiadają sprawdzonych przewoźników, hotelarzy i innych usługodawców. Dzięki temu są w stanie wynegocjować atrakcyjne ceny, które są niedostępne dla pojedynczych turystów. Jednak ma to miejsce wyłącznie w przypadkach rezerwacji tych bardziej luksusowych hotelów.

Jeśli wystarczy nam kawalerka z jednym łóżkiem i toaleta na korytarzu, lepiej zorganizować wyjazd samodzielnie lub jednym samochodem z większą ilością osób. Wtedy jego koszt będzie znacznie mniejszy (o ile koszt przelotu nas nie przytłoczy w przypadku rezerwacji z dużym wyprzedzeniem).

2. WYJAZD LAST MINUTE

Jeżeli nie jesteśmy uwiązani terminem i nie chcemy za wyjazd przepłacać, dobrze jeśli zdecydujemy się na ofertę „last minute”. Trzeba jednak pamiętać, by na daną ofertę zdecydować się szybko. To propozycja dla osób, które mogą zaplanować swój urlop w ostatniej chwili.

3. KOMFORT I DODATKOWE USŁUGI

Okazuje się, że nie tylko cena jest decydującym czynnikiem, kiedy planujemy urlop. Osiemdziesiąt procent osób wybierających wakacje z biurem podróży podkreśla, że najważniejszym czynnikiem jest dla nich wygoda, ponieważ wszystko mają podane na tacy.

Innym wymienianym czynnikiem są dodatkowe usługi, jakie przewidują warunki umowy o imprezie turystycznej – klient biura nigdy nie jest zdany na siebie (np. kiedy zostanie okradziony lub nie zna języka danego kraju).

4. WYŻYWIENIE

Dla osób podróżujących z biurem podróży ważne jest także zapewnione wyżywienie. Nie muszą poszukiwać restauracji, które w dużych miastach są naprawdę drogie (szczególnie w krajach zachodnich), a często w cenie wyjazdu mają smaczną hotelową kuchnię.

5. ZMIENNY KURS EURO

Jeżeli decydujemy się na wyjazd na własną rękę musimy pamiętać o zmienności kursu euro (w przypadku krajów UE). W wyszukiwarkach często podawane są ceny w złotówkach orientacyjne, czyli liczmy się z tym, że całkowity koszt będzie zależny od tego, jaki będzie kurs euro w danym dniu, w którym będziemy nim płacić.

KIEDY WARTO ZORGANIZOWAĆ WYJAZD NA WŁASNĄ RĘKĘ?

Pięćdziesiąt jeden procent turystów przyznaje, że woli podróżować na własną rękę. Kiedy warto samodzielnie zorganizować urlop?
1. Jeżeli nie chcemy przez dłuższy czas zatrzymywać się w jednym miejscu. Wycieczki objazdowe organizowane przez biura podróży, choć w tym wypadku są one tańsze, wiążą się z ogromnym tempem zwiedzania i ograniczeniami czasowymi, nie ma miejsca na dowolność. Dlatego, choć drożej, czasem lepiej podróżować w ten sposób na własną rękę.
2. Jeżeli zamierzamy spędzić wakacje poza Europą – bardziej opłaca nam się podróżować samodzielnie, ponieważ w Azji, Ameryce Pn i Pd. jest po prostu dużo taniej niż w Europie. Dostępna jest także duża ilość lotnisk, dzięki czemu dostaniemy się bez problemu w każde miejsce.
3. Jeżeli obejdziemy się bez luksusów. Wykupując wycieczkę w biurze podróży płacimy również za usługi, które być może w ogóle nie są nam potrzebne. Wiadomo, świetnie mieszkać luksusowo, na wyciągnięcie ręki mieć basen, jednak szczerze, czy jest nam to wszystko niezbędne, jeśli planujemy całe dnie spędzać na pobliskiej plaży?
Niezwykle rozwinięta turystyka i urlop skrupulatnie przez nas planowany dają nam ogromne możliwości. Wykorzystajmy więc najlepiej ten czas, bez względu na to, czy zaplanujemy go sami, czy zdamy się na biuro podróży.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij