10 powodów, dla których warto zamienić torbę podróżną na walizkę

10 powodów, dla których warto zamienić torbę podróżną na walizkę

Podróżujemy często, dlatego potrzebujemy wygodnych pomocy, które ułatwią nam przemieszczanie się z punktu A do B. Dzisiaj jednak nie będziemy mówić o sposobach transportu, ale skupimy się na powodach, dla których warto zamienić wysłużoną torbę podróżną na walizkę. Wielu z nas wciąż nie dostrzega korzyści, jakie z tego faktu płyną, dlatego dzisiaj wszelkie wasze wątpliwości zostaną rozwiane.

1. Wytrzymałość

Walizki kabinowe są zrobione z wysokiej jakości materiałów, dlatego można zabierać je w naprawdę długie podróże. Mamy przy tym gwarancję, że żadne ucho, kółko czy ekspres nam się nie urwą, ponieważ te newralgiczne punkty są dodatkowo w nich wzmacniane. Nie warto jednak tego testować, szarpiąc nią z całych sił, ponieważ nic nie jest niezniszczalne!

2. Duża pojemność

Nie jest tajemnicą, że podczas wakacji potrzebujemy stosunkowo dużo ubrań, ponieważ podczas wypoczynku mało kto robi pranie. I tutaj idealnie sprawdzą się walizki na kółkach, które są naprawdę pojemne. Jeśli dość dobrze podejdziemy do tematu pakowania, można zmieścić tam odzież na kilkutygodniowy wyjazd, a dodatkowo wystarczy nam miejsca na pamiątki.

3. Ergonomiczne kółka

Większość walizek materiałowych wyposażone jest w jedną bądź dwie pary kółek, dzięki czemu nie musimy nosić kilku kilogramów ubrań. Jest to szczególnie ważne przy dłuższych podróżach, które wymagają przesiadek. Bieganie po lotnisku z taką walizką jest przecież dużo wygodniejsze niż z wypełnionym po brzegi plecakiem.

4. Miejsce na laptopa

W większości walizek znajduje się specjalne miejsce, w którym można przewozić laptopa. Jest ono dodatkowo wzmacniane, aby zneutralizować wszelkie wstrząsy. Mogłyby one doprowadzić do uszkodzenia sprzętu, a dzięki zastosowaniu takiej kieszeni, nasza elektronika będzie bezpieczna oraz zawsze gotowa do użycia.

5. Bezpieczeństwo

Spora grupa walizek kabinowych wyposażona jest w szyfrowane zamki, dzięki czemu niemożliwe jest wyjęcie niczego z ich wnętrza. Często zdarza się, że oczekujemy na przesiadkę przez kilka godzin i wtedy zwykła torba jest bardzo łatwym łupem. W przypadku szyfrowanych walizek nie ma takiego problemu.

6. Różnorodność modeli

Wielu z nas miewa problemy z dobraniem walizki materiałowej. Jest to po części zasługa ogromnej różnorodności modeli, którą trzeba traktować jako duży plus. Nie istnieje wszak jeden ustalony krój, tylko możemy wybierać taki egzemplarz, jaki nam się w danej chwili podoba.

7. Nie gniecenie ubrań

W zwykłej torbie wszystko się gniecie. Sytuacja ta nie zdarzy się w przypadku walizki na kółkach, ponieważ można w niej bez problemu wszystko ułożyć. Dzięki dość stabilnej konstrukcji nic się w niej nie przesuwa, więc nie ma najmniejszych szans na to, aby cokolwiek było pogniecione – chyba, że ułożymy wszystko w niewłaściwy sposób!

8. Zarządzanie kablami

W walizce materiałowej można przechowywać wszystko, włącznie z ogromną liczbą kabli. Ładowarka to telefonu, laptopa czy tabletu to dość duża ilość przewodów, które można bezpiecznie schować w specjalnych komorach. Dodatkowo mamy wtedy naprawdę łatwy dostęp do nich.

9. Ukryte suwaki

Podczas wyjazdu ważne jest to, aby przechowywać pieniądze w różnych miejscach. Jednym z nich może być ukryta komora w naszej walizce. Dzięki niej nie będziemy musieli obawiać się tego, że ktoś nas okradnie albo, że zgubimy wszystkie oszczędności przeznaczone na wyjazd.

10. Estetyka

Walizki kabinowe są po prostu ładne. Nie brudzą się zbyt łatwo, dzięki czemu zawsze gotowe są na wyjazd. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy to wszędzie panuje chlapa i naprawdę łatwo ją zamoczyć.
Podsumowując, istnieje wiele powodów, które przemawiają za zakupem walizki na kółkach. Jeśli wypisane powyżej Was nie przekonują, najlepszym sposobem na ich zreflektowanie, jest pożyczenie od kogoś takowej walizki na jeden wyjazd i przekonanie się własnej skórze, jak wygodnym sposobem przewozu odzieży one są. Gwarantujemy wręcz, że nigdy nie będziecie już chcieli wrócić do zwykłych toreb podróżnych!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij